עיצוב גינות פרטיות

החצר הפרטית היא חלק בלתי נפרד משטח הבית. תכנון נכון של המרחב וטיפוח ייתן לנו אזור שכיף לבלות בו לאורך רוב ימות השנה. עיצוב גינות פרטיות יכול להישמע כמשימה מורכבת ובכדי להפוך אותה לפשוטה יותר ריכזנו את כל מה שחשוב לדעת על עיצוב ותחזוקה גינה פרטית משלנו

עיצוב גינות פרטיות - עשה זאת בעצמך - חברת שדות גינון
עיצוב גינות פרטיות - עשה זאת בעצמך - חברה של שדות גינון

עיצוב גינה פרטית: נקודות להתייחסות 

עיצוב גינה פרטית מתחיל בתכנון נכון והוא דורש הבנה של הנתונים הקיימים. אתם יכולים להסתכל על השטח שלכם ולחלום מה יהיה בכל אזור, על העצים שיטילו צל ועל הפרחים שיפיצו ריח. בפועל, כדי שתוכלו ליהנות מכל זה עליכם לבדוק שלושה נתונים מקדימים:

מקורות מים

בהנחה שבגינה שלכם יהיו פרחים, שיחים ועצים, אחד הדברים שאתם צריכים לבחון הוא מקור המים. לפני תחילת עיצוב הגינה יש צורך ליצור תשתית שתאפשר למים להגיע לכל אחד מהצמחים ויותר מכך, תאפשר לכם להשקות כל צמח באופן המיטבי עבורו. יש לבחון היכן נמצאים כרגע מקורות המים, לבדוק האם יש צורך להוסיף ברז וכיצד הכי נכון להניח את התשתית.

מקור חשמל

ברור כי הצמחים שלכם יצטרכו מים, אך חשמל הוא לא משהו שהם צריכים אלא נועד בעיקר עבורכם. עיצוב גינות פרטיות יביא בחשבון את כל האלמנטים שיעניקו לכם מרחב שכיף לבלות בו. לכן, יתכן ויהיה מקום לתאורה, על הצמחים השונים או על אזור הישיבה (או שניהם). יתכן ותרצו להוסיף מפל מים ואפילו שעון השקיה. לכל אלה יש צורך בנקודת חשמל ויש לבדוק את זמינותו ולהביא בחשבון שיתכן שיהיה צורך בחשמלאי לצורך העיצוב.

האקלים באזור

בחירת צמחים לגינה חייבת להביא בחשבון את האקלים האזורי. ארץ ישראל אמנם קטנה, אך ההבדלים בין אזורים שונים משמעותי והדבר צריך לבוא לידי ביטוי בעיצוב הגינה. בחירת צמחים שאינם מתאימים לאקלים עלולה להוביל לעוגמת נפש בזמן קצר מאד כשאלו לא יצליחו לצמוח ולשגשג.

עיצוב גינות פרטיות בסגנון שלכם

עיצוב גינה יכול להישמע כמו פרויקט מורכב אך המטרה שלנו היא להפוך אותו לפשוט ונגיש יותר. על מנת להצליח להגיע לתוצאה שאתם חולמים עליה ולשבת בחוץ בגינה שעות רבות ופשוט ליהנות, נדרשים מכם חמישה שלבים.

שלב ראשון – בחירת הסגנון

עליכם לחשוב מהו סגנון הגינה המועדף עליכם כאשר אין סגנון אחד שנכון יותר מאחר. שאלות כמו מה אתם רוצים לעשות בגינה, האם אמור להיות מתחם משחקים לילדים קטנים, האם אתם רוצים עצי פרי ואפילו איזה ריח תרצו שיהיה בגינה שלכם, הן שאלות שכדאי להעלות כבר בתחילת הדרך. זכרו, מה שנכון לכם לא בהכרח נכון לשכנים או לחברים שלכם וזה הזמן להעלות את כל הבקשות שתוכלו להעלות על הדעת.

שלב שני – תכנון המרחב

לאחר שנעשתה בחינה ראשונית של המערכות במקום ולאחר שברור מה אתם רוצים להשיג מהגינה שלכם, אפשר להתחיל לתכנן את המרחב. תכנון משמעותו שרטוט השטח, יצירת סקיצה הכוללת את מיקום העצים, השיחים, אבני המדרך ואפילו גינת הירק אם תרצו. הנייר סופג הכל וזה הזמן "לשחק" עם רעיונות, להציע ולשנות עד שתרגישו כי אתם עומדים לקבל את גינת החלומות שלכם.

שלב שלישי – בחירת צמחים ומפרט

זהו שלב מרגש בו אפשר להתחיל לבחור את הצמחים השונים שתוכננו לגינה ופרטים נוספים כמו אבני מדרך, מזרקות, תאורה ועוד. האפשרויות שעומדות לרשותכם הן אינסופיות ועם זאת המטרה היא לעשות בחירה שגם תוביל למראה הרצוי, גם תהיה קלה לתחזוקה וגם תעמוד בתקציב שלכם. בשלב התכנון המשימה היא לחלק את הגינה, ליצור את המרחב במבט על. בשלב זה נבחרים הפרטים הקטנים ביותר וכבר אפשר להתרשם מהצבעים והריחות שיאפיינו את המקום.

שלב רביעי – יצירת תשתית

בהתאם לתכנון ולמצב הנוכחי של התשתיות, יש ליצור את החדשות. יכול להיות שכבר אפשר להביא את הצמחים השונים ולהשלים את התשתית לאחר השתילה ויכול להיות שיהיה צורך באנשי מקצוע שידאגו להעביר חשמל מבעוד מועד. שלב זה יכול להתבצע במקביל לזה הבא אחריו.

שלב חמישי – שתילה וטיפול

השתילה היא הרבה יותר מאשר הנחת צמח זה או אחר בגינה. זה הזמן ליצור את המקום לכל אחד מהצמחים והעצים, להניח את אבני המדרך, ליצור הפרדות בין החלקים השונים של הגינה ולמעשה להפוך את התכנון הראשוני למציאות. כל צמח צריך לקבל את היחס הראוי לו, את כמות האדמה הנכונה והשתילה הנכונה. לאחר שהגינה "מוכנה" זה הזמן להתחיל לשמור עליה ולטפח אותה.

עיצוב גינות פרטיות - עשה זאת בעצמך - חברת שדות
עיצוב גינות פרטיות - עשה זאת בעצמך - חברה של שדות

שמירה וטיפוח הגינה

בדרך כלל עיצוב הגינה הוא רק השלב הראשוני. השלב הבא הוא שמירה וטיפוח על הפעולות שנעשו וזאת דרך הקפדה על הטיפים הבאים:

  • השקיה בבוקר – יש לבדוק מראש את כמות ההשקיה הנדרשת לכל צמח בגינה ולהקפיד עליה ובמיוחד בתחילת הדרך. מומלץ להשקות בשעות הבוקר.
  • ניקוש עשבים – אחת לתקופה יש לנקש את העשבים ולנקות את הגינה כך שהצמחים יוכלו להמשיך ולהתפתח.
  • אדמה – הצמחים צריכים אדמה טובה ומדי פעם תוספת של קומפוסט. הקפידו להעניק להם את הסביבה הטובה עבורם.
  • הדברה זהירה – ככל האפשר מומלץ להימנע מהדברה, אך אם יש צורך חשוב לבחור בחומרים טבעיים ככל האפשר ולחפש אחר פתרונות ידידותיים לגינה.

ליצירת קשר לחצו כאן או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

זאב דיאמנט, "שדות - עיצוב והקמת גינות"

זאב דיאמנט, "שדות - עיצוב והקמת גינות"

בוגר הפקולטה לחקלאות ברחובות בעל ניסיון של מעל 20 שנה בהקמה ועיצוב גינות.

אני מאמין שגינה שמעוצבת היטב ובקפידה היא גינה שמזמינה אותך לצאת החוצה מהבית, לגלות כל פעם מחדש הפתעות המתחלפות עם עונות השנה

זאב דיאמנט, "שדות - עיצוב והקמת גינות"

זאב דיאמנט, "שדות - עיצוב והקמת גינות"

בוגר הפקולטה לחקלאות ברחובות בעל ניסיון של מעל 20 שנה בהקמה ועיצוב גינות.

אני מאמין שגינה שמעוצבת היטב ובקפידה היא גינה שמזמינה אותך לצאת החוצה מהבית, לגלות כל פעם מחדש הפתעות המתחלפות עם עונות השנה.

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
עיצוב גינות פרטיות בדרום - שדות

עוזרים לכם להגשים חלום!

לשיחת ייעוץ ללא עלות, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

דילוג לתוכן