עיצוב גינות יוקרה בבתים פרטיים

עיצוב גינות יוקרה

"שדות" - מומחים בעיצוב גינות יוקרה

לחברת שדות ניסיון של מעל 20 שנה בתכנון, הקמה ועיצוב גינות יוקרה לבתים פרטיים וכן למגזר העסקי.
שדות מתמחה בהקמה ועיצוב בסגנון ים תיכוני עם שילוב סיגנונות נוספים כגון גינון יפני, אנגלי וספרדי, 
אנו מייחסים משמעות רבה לשילוב בין פנים הבית לטבע שמחוץ לבית תוך כדי הקפדה וחשיבה על גינות שמשתבחות עם הזמן.

קצת עלי

זאב דיאמנט, בוגר הפקולטה לחקלאות ברחובות בעל נסיון של מעל 20 שנה בהקמה ועיצוב גינות.

אני מאמין שגינה שמעוצבת היטב ובקפידה היא גינה שמזמינה אותך לצאת החוצה מהבית, לגלות כל פעם מחדש הפתעות המתחלפות עם עונות השנה

המטרה שלי היא לגרום לכך שהטבע יהיה אצלך בבית.

נגן וידאו

עיצוב גינות יוקרה - מה צריך לקחת בחשבון

הגינה היא הדבר הראשון שאנו נתקלים בו כשאנו נכנסים או יוצאים מהבית. גינה מטופחת ומוקפדת משפיעה על מצב הרוח שלנו ומשדרגת את הבית כולו. העלייה באיכות החיים שלנו והרצון באורח חיים מפנק ואיכותי, יוצרים דרישה בקרב רבים מבעלי הבתים הפרטיים להקים גינה מטופחת שתשווה לבית מראה יוקרתי.

את גינות היוקרה אנו רואים דרך חלונות הבית ולכן העיצוב שלהן צריך להשתלב עם אופי הבית והאווירה שבו ולהתאים לסגנון העיצובי. כפי שדאגתם לעצב בקפידה את הבית, כך גם הקמת גינת יוקרה דורשת היערכות ותכנון מקדים. אז מה צריך לקחת בחשבון כששוקלים להקים גינת יוקרה? 

עיצוב גינות יוקרה בבית פרטי

3 דברים שתוכלו למצוא ברוב גינות יוקרה 

מים – בריכת נוי או מזרקה מייצרות את המראה המושלם לגינת היוקרה. בריכה המכילה דגי נוי וצמחי מים מהווה אלמנט פופולרי בקרב גינות היוקרה. בעת רכישת בריכה או מזרקה צריך לחשוב גם על התחזוקה העתידית של מתקני המים. המחיר של האלמנטים הקשורים במים משתנה בהתאם לעיצוב הגינה, לסוג המזרקה או הבריכה ולסוג האבן.

תאורה – מומלצת תאורת LED בעלת עוצמה נמוכה, המייצרת אור רך ועוטף וחסכונית בחשמל. אורך החיים של נורה כזו הוא כ- 50 אלף שעות, ניתן להשאיר אותה דולקת בשעות הלילה ולמקם אותה במגוון מקומות: ליד הצמחים, על קירות, ליד מקורות מים ועוד.

חיפוי – מייצר לגינה מראה יוקרתי ומגוון. בגינות היוקרה נהוג לעשות שימוש בחיפויים יקרים כגון: חלוקי נחל סיניים או מצריים, הנחשבים ליוקרתיים יותר מחלוקי הנחל הסטנדרטיים, אבן צפחה ואבן בזלת המאפשרים יצירת חיפוי חלק או מחוספס לפי בחירת הלקוח. בגינות גדולות במיוחד ניתן לרצף שבילים באמצעות דק או אבני מדרך או באמצעות שבבי עץ. 

עיצוב גינות יוקרה עם בריכה

בחירת הצמחייה בגינת יוקרה

ישנן כמה אפשרויות לשתילה בגינה: זריעת זרעים, זריעה של שתילים צעירים או שתילים בוגרים. בגינות יוקרה, נמצא לרוב צמחיה בוגרת שכבר מרגע השתילה תשווה מראה יפה ומטופח לגינה. 

עצים בוגרים למשל, יקרים יותר מעצים צעירים והם יכולים להגיע לעלות של כמה אלפי ₪.

העצים השכיחים בגינות יוקרה הינם בעיקר עצי זית, הנתינים לעיצוב ולגיזום בצורות שונות, 

בדומה לעצי הדר ולעץ אלון. עץ בוגר הנשתל בגינת יוקרה נחשב כבר כמאוקלם, דהיינו גדל במקום אחר, נגזם ולאחר שהתאושש הוא מתחיל ללבלב ורק כשהבריא לחלוטין הוא יישתל בגינה. לרוב יבחר מעצב הגינות בצמחים רב עונתיים, על מנת לייצר מראה יפה לאורך כל השנה.

הקמה, תכנון ועיצוב גינות יוקרה

מערכות דישון והשקיה 

כמעט בכל גינה ניתן למצוא מערכת השקיה אוטומטית המתזמנת את ההשקיה באמצעות מחשב. בגינות יוקרה קיימות מערכות נוספות כגון: מערכת דישון, המזינה את הקרקע במינרלים ודשנים ומערכת ניקוז המונעת הצפות בגינה וריקבון של הצמחיה.

סוג האדמה

אם חשוב לכם להקים גינה שתוציא קריאות התפעלות מכל מי שנכנס אליה, השקיעו באדמה איכותית ודאגו לפנות מראש את ערימות פסולת הבניה מהשטח המיועד להקמת גינת היוקרה.

מעצב גינות לגינת יוקרה

בניגוד לגינה רגילה בה נפנה לגנן אחת לכמה חודשים, הגנן שמתחזק את גינת היוקרה עושה זאת על בסיס קבוע ותכוף. עיקר הפעילויות שהוא מבצע כוללות: גיזום, ניקיון, החלפת של צמחיה נבולה בצמחיה חדשה, טיפול במערכות הדינה ובהתאם לסוג הגינה גם בבריכות הנוי והדגים.

חלק מהגננים גובים סכום גלובאלי בעוד אחרים דורשים תשלום בעבור כל ביקור. לכך מתווספות הוצאות תחזוקה הכוללות רכיבים כגון: הדברה, תוספת דשן, הוספת צמחים וטיפול במערכות השונות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות  

חייגו 072-395-0748 

או השאירו פרטים

גוזם עצים

אם ננסה לעמוד על המשמעויות אשר עומדות מאחורי המושג "יוקרה", יסתבר לנו כי הוא טומן בחובו ערכים וסממנים המזוהים עם המעמד הגבוה, וזוכים להערכה ולקבלת יחס של יראת כבוד מצד מעגלים חברתיים קרובים ורחוקים כאחד.  

כפועל יוצא מאותה פרשנות, יש המקשרים את המושג עם חיבור לאורח חיים ודפוסים של עושר רב, הוד, הדר ופאר. על אף קיומו של אותו צו חברתי, אין הכרח לאמץ את אותה פרשנות כמעין אקסיומה. לעיתים יתכן שהיפך הוא הנכון, כאשר יוקרה יכולה לבוא לידי ביטוי בסממנים ובתחושות סובייקטיביות צנועות למדיי, ללא גילויים של ראוותנות יתר וניקור עיניים. 

כך, למשל, ישנם רבים שייראו דווקא בדברים הפשוטים והנקיים צורות ביטוי המשדרות יוקרה. חשוב לנו להדגיש את דברים, על מנת לחתום את הדיון הקצר במסקנה הגורסת, שלא קיימת נוסחה או מוסכמה חד-משמעויות בעניין. 

הוא הדין בהקשר לגינות, כך שישנם רבים שיעניקו ציון יוקרתי, דווקא לאותן גינות עם קווי אפיון פשוטים ועם זאת מתוחכמים דיים, ולאו דווקא לאלו המתרברבות בארסנל עתיר אלמנטים נוצצים ויקרי ערך אבל, עם איזו שהיא תחושה של החמצה ודיסהרמוניה.

אם נתבונן בנופים הגנתיים המקיפים אותנו מכיוונים שונים, נוכל להבחין ביתר קלות בגינות שאין ספק שהן משקפות תוצאה של מהלכים תכנוניים מדודים ומוקפדים. גינות אלו שנעשו בטוב טעם דומות במהותן לעבודת אומנות המזמנת הנאה מרובה למתבונן בהן, עד כדי חוסר רצון לנתק את המגע או המבט מהן.

מתוך ניסיון להגיע, בכל זאת, למכנה משותף רחב ביחס לגינות הנחשבות ליוקרתיות, אז מעבר לתכנון המוקפד והמתוחכם שקדם להקמתן, ניתן לייחס להן בנוסף את שורת המאפיינים הבאה:

1. פריסה על-פני שטח גדול יחסית תוך שמירה על  מיזוג זורם וטבעי עם מבנה הנכס ועם הנוף הסובב. במילים אחרות, נוכל להבחין בשפה עיצובית אחידה המקיפה את כל המרחב ומקשרת בין כלל האלמנטים שבו.

 

2. בניגוד מוחלט לאמור, וברוח ההגדרה שעסקנו בה בפתיח, לעיתים גינה יוקרתית תביא לשבירת המוסכמות ביחס לאינטגרציה עם הסובב. במקרה זה יהיה מדובר בגינה שהיא סוג של בועה או פנינה עיצובית מרעננת, המהווה יחידת נוף העומדת בגאון בפני עצמה ועושה שימוש בטכניקות של בנייה מלאכותית.

3. שימוש בחומרי גלם יקרים בפרופורציות הראויות. קיים בהחלט מקום להכיל מכל טוב הארץ. בין היתר, בגינות יוקרה יעשה שימוש במגוון סוגים של סלעים ואבנים בסידור מבני מעניין וייחודי; שילוב מתכות, למשל בתצורה של פסלים ומבנים הנדסיים; מתקנים מעץ משובח, פרגולות, אדניות, קורות רכבת ועוד כיד הדמיון.

4. התקנת גופי מים. הכוונה היא לבריכות רחצה מפנקות, עמוקות ורחבות דיין, המאפשרות תחושה חווייתית ממשית של שחייה. בנוסף או במקום זאת, בריכות נוי המשמשות כבית גידול צמחייה מימית אקסקלוסיבית וכן מזרקות ומפלים מלאכותיים בתצורות מגוונות.

5. מוקד אטרקטיבי שמעורר רצון וחשק לבלות במחיצתו. בדומה לכל אתר או מקום אחר שאנו תמיד מרגישים אליו געגוע ושמחים לחזור ולפקוד אותו. הסיבה לעיתים אינה ניתנת להסבר. זה משהו באנרגיה הכללית. יש מקומות שפשוט כייף להימצא בהם – כזו יכולה בהחלט גם להיות גינה יוקרתית.

6. מקור להשראה והתעניינות. בהתאם לכך, ככל שהאורחים והמבקרים המזדמנים לגינה תוהים ושואלים לגביה, אין ספק שמדובר, מבחינתם לפחות, בגינה המדורגת בראש הסקלה והיא בחזקת יצירת מופת.

7. שימוש בתשתיות מבוססות טכנולוגיה מתקדמת לצורכי תפעול ואחזקה. עם אלו נמנים בין היתר, מערכות הצללה ממוכנות, מערכות תאורה סולאריות/חכמות, מערכות השקיה מבוססות מיקרו-מחשב, מטבחי גינה מאובזרים, מצלמות, וכפי שצוין, בריכות לסוגיהן השונים.

לסיכומו של דבר, היה וקבלתם החלטה "ללכת על גינת יוקרה". הסוגיה התקציבית בעיצוב גינות היא אבן הדרך הראשונה והמכרעת, שעל-פיה ייקבע תהליך הפיתוח בכללותו עד לתוצאה המיוחלת. כפי שהמחשנו כיווני המימוש מגוונים מאד, כאשר ביחס לכל אלמנט פונקציונלי, קיימת האפשרות לבחור בגרסה או ורסיה אשר נחשבת ליוקרתית ומשובחת על-פי שיוך למותג וכן בהסתמך על מדדי איכות מוצהרים ומוכחים מטעם היצרנים. 

היות שההשקעה הכספית עשויה להיות גבוהה, מוטב להקפיד שבעתיים בתכנון, ולצאת מנקודת הנחה שגינה שכזו עתידה לשרוד למשך זמן ממושך יחסית. זכרו שתכנון שקול ומחושב שווה עבורכם כסף רב.