עיצוב גינות עם בריכה

"שדות" – מומחים בהקמה, עיצוב גינות עם בריכה

אנחנו בחברת "שדות" מתמחים כבר מעל 20 שנה בעיצוב והקמה של גינות גן ועיצוב גינות עם בריכה על כל סוגיהן.

אנחנו גאים ברזומה עשיר של עיצוב מתחמי חוץ יוקרתיים המשלבים גינות מעוצבות עם מתחמי בריכה. אנו שמחים להיקרא לדגל כל פעם מחדש ע"י מעצבי פנים ואדריכלים על מנת לעצב באלגנטיות עבור לקוחותיהם מתחמי גינות עם בריכה (התמונות כבר מספרות הכל).

אנו מעצבים גינות יוקרה במגוון סגנונות אפשריים – ים תיכוני, גינות יפניות ועד עיצוב של גינות מינימליסטיות בסגנון אנגלי כאשר הדגש הוא להעניק תשומת לב מרבית לשילוב בין עיצוב הגינה ומתחם הבריכה.

נגן וידאו

עיצוב גינות עם בריכה – מכאן הכל מתחיל

כבר בשלב הראשון אנחנו רוצים להפנות את תשומת ליבכם לעובדה כי עיצוב גינות עם בריכה יכול למעשה להתייחס לכמה סוגי בריכות. יש כאלו שיתייחסו לכך כעיצוב גינה עם בריכת שחייה ויש שתייחסו לכך כעיצוב גינות עם בריכות נוי, בכל מקרה אנחנו נתייחס כאן לחלופות השונות תוך כדי התייחסות למשתנים הרבים שישפיעו על השילוב בין הגינה לבריכה.

זה לא סוד שאנחנו ב"שדות – הקצה ועיצוב גינות" בכל תהליך של עיצוב גינה לבית פרטי מייחסים חשיבות רבה לשילוב בין החצר לבית ואחד האלמנטים המרשימים ביותר שניתן להציב בחצר הוא בריכה. המראה של גינה עם בריכה משדרג את היוקרתיות של הגינה והופך אותה באחת למרשימה עוד יותר ולשימושית עוד יותר. עיצוב גינות עם בריכה יכול גם להיות משימה מורכבת ויש מגוון רב של שיקולים בתהליך התכנון, תהליך העיצוב והביצוע ולכן חשוב לדבר עם איש מקצוע מנוסה לפני תחילת העבודה.

תצלום מהצד של הבריכה בבית פרטי בצפון הארץ עם עצי נוי שצומחים לצידי הבריכה. פרויקט תכנון גינה בצפון הארץ
עיצוב גינות יוקרה בקיסריה

התכנון המקדים בעיצוב גינה עם בריכה‏

בריכה בחצר, ולא משנה אם זו בריכת נוי או בריכת שחייה, היא אלמנט גדול ודרמטי (דרמטי מהבחינה שהוא תופס את תשומת הלב) ולכן חשוב להשקיע מחשבה בתכנון במיקום הבריכה. ההחלטה הזו היא הרת גורל לחזות הגינה כולה שכן היא תשפיע על המראה של כלל הגינה וגם תכתיב את מיקום האזורים האחרים בגינה הפרטית.

לפני שנתחיל לתכנן את מיקום הבריכה עלינו, קודם לכן, לחשוב איזו בריכה נרצה למקם בגינה. המחשבה הזו היא קריטית כי סוג הבריכה ישפיע על מיקומה ועל גודלה. 

כמו כן, מיקום הבריכה, משחקי אור וצל, התייחסות לזרימה של המים האם הבריכה תהיה אקולוגית או לא  וכמובן העיצוב המקדים ישפיעו על בחירת התשתיות (מים וניקוז, שבילי הליכה ייעודים לבריכה, תאורה ועוד) והפעולות שיש לבצע לפני שמתחילים בהקמת בריכה והם חלק בלתי נפרד מתהליך של תכנון ועיצוב גינה עם בריכה.

עיצוב גינות עם בריכה בבית פרטי בקיסריה

לשיחת ייעוץ ללא עלות

מה חשוב לדעת בתהליך עיצוב גינה עם בריכה

האפשרויות הן בלתי נגמרות

ציינו עד כה כמה אפשרויות לבריכות, כמו בריכות בטון ופיברגלאס. האפשרויות שעומדות לפנינו בהקמת בריכה הן מדהימות, יש בריכות עגולות או מלבניות, בריכות עץ או ג'קוזי מפנק, בריכות גלים, בריכות נוי ומפלים, בריכות אינטקס, בריכות חוף, בריכות שקופות ועוד. השיקול העיקרי שאמור להוביל אתכם בבחירת הבריכה הוא הצורך האמיתי שלכם והתאמת הבריכה לעיצוב הבית והחצר.

חלוקת האזורים בגינה

תכנון נכון של גינה פרטית מתחיל במחשבה ותכנון האזורים השונים בגינה מהגדול, שתופס הכי הרבה שטח, עד לקטן. בריכת בחצר, לרוב, היא האלמנט הגדול ביותר בחצר ועלינו להתייחס לא רק לבריכה עצמה אלא גם לשטח הסובב אותה. יש אנשים שירצו גם להוסיף אזור רחצה והחלפת בגדים בחצר אך בכל מקרה האזורים ה"קלאסיים" הם אזורי ישיבה ואירוח, אזורים אינטימיים (לשלווה ורוגע) וכמובן האזורים הירוקים של הצמחייה.

אל תשכחו פינה ישיבה

חלק מהקסם של עיצוב גינה עם בריכה הוא לא רק השימוש בבריכה, לפעמים כייף יותר לשבת לצד הגינה וליהנות מהשילוב הקסום של המים והצמחייה. פינת ישיבה מעוצבת בסמוך לבריכה תעניק לכם בדיוק את המקום הזה שבו תוכלו להירגע בחצר ביתכם. אנחנו ממליצים להוסיף גם צמחייה מתאימה לאזור הבריכה, צמחייה שתשתלב עם הבריכה ותעניק לנו אווירה מעט שונה.

לא מדובר על הליך זול

צר לנו להגיד את זה בקול רם, אבל הקמת בריכה בגינה היא לא דבר זול וקצר – גם בהקמת בריכה קטנה ביותר עדיין יש כאן עלות הקמה של תשתיות נלוות שצריך לקחת בחשבון כמו גם עיצוב הגינה מסביב כך שכל המתחם ייראה טבעי ומתחבר.

צילום אויר של גינה מעוצבת עם בית עץ ובריכה בבית פרטי באבן יהודה

טיפים נוספים עבור תכנון גינות עם בריכה

דילוג לתוכן