מעצב גינות פרטיות וגינות גג
מעצב גינות פרטיות וגינות גג

מעצב גינות

"שדות" – מעצבי גינות פרטיות

שדות מתמחה בתכנון, הקמה, ועיצוב גינות פרטיות בסגנון ים תיכוני עם שילוב סיגנונות נוספים כגון גינון יפני, אנגלי וספרדי ועוד. בשדות מעצבים גינות כך שביתכם יהיה חלק מהטבע

קצת עלי

זאב דיאמנט, מנכ"ל ובעלים של שדות, בעל נסיון של מעל 20 שנה בתכנון, הקמה ועיצוב גינות.

המטרה שלי היא לגרום לכך שהטבע יהיה אצלך בבית.

מחליטים לעצב גינה חלומית

מי מאיתנו לא חולם לשבת בגינה מטופחת, יפה ונעימה עם הקפה של הבוקר? לארח חברים? או לגדל צמחי תבלין? גינה מעוצבת וירוקה מוסיפה לנראות של הבית ומייצרת רוגע ושמחה בקרב דייריו.

רבים מאיתנו חושבים שעיצוב הגינה מתייחס לפרחים ולעצים, אולם תחום זה אינו עוסק רק בצמחיה, כי אם כולל גם אלמנטים עיצוביים כגון: בריכות, מזרקות, מפלים, גופי תאורה, פרגולה, ריהוט גינה, מטבחי חוץ, חיפויים ודקים ועוד. לכן, חשוב להשקיע משאבים ומחשבה בעיצוב הגינה ולהתייעץ עם מעצב גינות מקצועי בכדי לקבל את התוצאה המושלמת ובמינימום עלויות.

מעצב גינות פרטיות

3 פרמטרים עיקריים כשמעצבים גינה

1. מיקום הגינה, תנאים סביבתיים וכיוונים – בעזרת מעצב גינות תוכלו לבחון את נתוני הגינה שלכם ובכלל זה ההיבטים הטופוגרפיים, כיווני הרוח ומידת החשיפה לשמש וסוג הקרקע. כל אלה ישפיעו על הצמחייה והאלמנטים שייבחרו ועל הקו העיצובי של הגינה.

2. ההעדפות והטעם האישי שלכם – גם כאן, בדומה לעיצוב הבית שלכם יש מקום לצורך שלכם ולטעם האישי. לאחר שבחרתם מעצב גינות החליטו האם אתם נותנים לו יד חופשית לגמרי או שאתם מנחים אותו בהתאם לקווים מסוימים לפיהם הוא נדרש לתכנן את גינת חלומותיכם.

3. עיצוב הבית הסמוך לגינה וסגנון הבנייהעיצוב הגינה המהווה המשכיות של הבית, צריך להתאים לעיצוב הפנים של הבית ולסגנון הבניה. אם אתם נמצאים בתהליך של בניית בית זה בדיוק הזמן להתחיל ולחשוב על תכנון הגינה ועיצובה.

סגנונות עיצוב עיקריים:

 • גינה טרופית – מייצרת אוירה של ג'ונגל טרופי המתאפיין בצמחיה צפופה. לרוב נמצא בה שימוש בסלעים ובבריכות נוי, עצי דקל, צמחים טרופיים כגון: שרכים וסחלבים ובצבעוניות בולטת ונועזת. האקלים הים תיכוני מאפשר עיצוב גינות בסגנון טרופי על אף המורכבות בתחזוקה שלהן.
 • גינה בסגנון ים תיכוני –מאופיינת בצמחים ססגוניים אוהבי חום. כך נוכל למצוא בה שילוב של הדס, אזוביון וצמחי תבלין נוספים ובשילוב אבנים טבעיות. בגינות אלה נראות לרוב שילוב של מקורות מים שונים כגון: מזרקות, מפלים ובריכות נוי. בסגנון עיצובי זה הגינה משמשת כהמשך טבעי של הבית ולכן שנוכל למצוא בה גם שילוב של אריחים ופסיפס כאלמנטים מרכזיים וכן עציצי חרס וקרמיקה.
 • גינה בסגנון מודרני – סגנון מוקפד ומתוחכם הטובל בהרבה אסתטיקה. סגנון עיצובי זה מתאים כמעט לכל בית כשהדגש בו הוא על איזור הישיבה וסגנון ריהוט הגן. בסגנון זה ניתן למצוא אלמנטים וחומרים מעולם הבניין כדוגמת: בטון, עץ ומתכת. עיקר ההשקעה כאן איננה בצמחיה, אולם היא מהווה מרכיב חשוב ובעל נוכחות שאינו נדרש לתחזוקה קבועה.
 • גינה בסגנון כפרי – מתאפיינת בתחושת שלווה וביתיות. אלמנטיים טבעיים שולטים בה והיא משדרת את הזרימה החופשית של הטבע ואת הפראיות שבו. הצמחים בה יהיו לרוב עונתיים על מנת לייצר רב גוניות ודינאמיות במראה, ישולבו בה עצי פרי, צמחי תבלין וצמחיה מטפסת. ניתן למצוא בה סלעים, אבני מדרך טבעיות וריהוט עץ.
מעצבי גינות יוקרתיים

כיצד בוחרים מעצב גינות:

כל מעצב גינות מזוהה עם קו עיצובי המייחד אותו וגישה שונה. לכן, לפני שאתם בוחרים מעצב גינות בצעו עבודה מקדימה: הסתכלו בתמונות ובתיק העבודות של המעצב, ראו את סגנון העבודות שהוא מבצע ואף פנו ללקוחות שלו על מנת לקבל המלצות ולשמוע על תהליך העיצוב וההקמה.

הנה כמה פרמטרים שיעזור לכם לבחור מעצב גינות:

 • מעבר לידע התיאורטי של המעצב, בדקו את הניסיון שלו בשטח בהקמת גינות באיזורים דומים לשלכם. ההבנה שלו בטופוגרפיה ובתנאים משתנים והיכולת שלו להיות יצירתי ולתת פתרונות מידיים ויעילים לבעיות הצצות בזמן העיצוב וההקמה.
 • פנו ללקוחות שעבדו עם אותו מעצב. נסו למצוא לקוחות הדומים לכם במאפייני הגינה ואף כאלה שהקימו גינה לפני תקופה, על מנת שתוכלו לבחון עד כמה נשמר הקו העיצובי לאורך זמן ולבחון את הנראות של הגינה.
 • אין כמו מראה עיניים ! הגיעו פיזית לגינות השונות בכדי לבחון את התוצאה.
עיצוב גינות – למידע נוסף >>>
עיצוב גינות יוקרה – למיד נוסף >>>
מעצבי גינות בבתים פרטיים

שאלות נפוצות

כשבניתם את הבית שלכם, האם נעזרתם באדריכל? או שהסתפקתם בבנאי? גם כשאתם מעצבים את הגינה הפרטית שלכם, המהווה את אחד האזורים היותר גדולים בבית, נדרשים תכנון ועיצוב על מנת לנצל נכון את פוטנציאל השטח ולמזער עלויות תחזוקה עתידיות.

עלויות של עיצוב הגינה נתונות לשינוי ומושפעות מגודל הגינה, מתנאי השטח ומכמות האלמנטים אתם רוצים לשלב. רצוי לקחת כמה הצעות ממעצבי גינות שעליהם קיבלתם המלצות ולהשוות ביניהן.

ההצעה מורכבת מארבעה אלמנטים מרכזיים:

 1. תשתית – הקרקע (האדמה) ומערכת ההשקיה.
 2. צמחייה – הכוללת דשא, פרחים, עצי פרי, עצי נוי ושיחים
 3. עבודה ותוספות (למשל: מנוף או פינוי)
 4. אחריות

מעבר לארבעת הפרמטרים הללו קיימים אלמנטים נוספים, כגון: גופי תאורה, מקורות מים, דק, פרגולה, הצללות ועוד המופיעים בהתאם למפרט הגינה.

בדרך כלל, התחזוקה העתידית אינה כלולה בהצעת המחיר.