ריהוט לגינה – כל מה שחשוב לדעת

שוקלים לרכוש ריהוט לגינה או למרפסת? שימוש לב שיש כמה דברים שאתם חייבים לקחת בחשבון לפני שתעשו זאת. במאמר הזה נציג את כל הטיפים החשובים שיסייעו לכם להתאים את ריהוט הגינה הטוב ביותר עבורכם.

ריהוט לגינה - כל מה שחשוב לדעת - חברת שדות גינון
ריהוט לגינה - כל מה שחשוב לדעת - חברה של שדות גינון

למה זה חשוב? 

הגינה או המרפסת הם מקום המפלט של רבים מאיתנו בסיום יום עבודה, או בסופי שבוע. ככל שהיא תעוצב בצורה נעימה יותר, המותאמת לטעמכם האישי ולצרכים שלכם- כך תוכלו להנות ממנה בטווח הרחוק.

בנוסף, שילוב ותכנון נכון של הריהוט יכול לייצר חלל נעים ואף להקנות לו תחושה של מימדים גדולים מכפי שהוא באמת.

באותה מידה, תכנון לקוי, שלא לוקח בחשבון את מגבלות הגודל, עלול להביא אתכם לרכוש ריהוט שרק לאחר הצבתו בשטח תבינו כמה שהוא לא מתאים. חשוב לתכנן היטב, על מנת לחסוך זמן, כסף ועוגמת נפש. 

איך מתחילים? 

מתכנון לפי הצורך כמובן! כמו בכל יצירה חדשה של סביבה לבית- חשוב להבין מה הצורך שלכם. איזה סוג אירוח אתם אוהבים? רחב וגדול למשפחה מורחבת? אולי אינטימי יותר? כזה שתוכלו לשתות בו כוס קפה בשקט?

ברגע שתחליטו על זה חשוב שתתכננו את גודל הרהיטים שאתם מחפשים- ריהוט גדול ורחב? רהיטים קטנים? נדנדה אישית? פעמים רבות משפחות מעדיפות לכלול את שתי האפשרויות.

ניתן לשלב אותן יחד, לעיתים עם מעט יצירתיות. לאחר מכן חשוב שתתכננו את השפה העיצובית, כך שתתאים גם לבית ולגינה שאתם מתכננים.

אם מדובר בשפה כפרית, הריהוט יראה שונה מאשר שפה מודרנית שכוללת ריהוט מתכתי יותר. ככל שריהוט הגן ימשיך את השפה העיצובית של הבית, המעבר בין הפנים לחוץ יהיה טבעי וזורם יותר. 

חומרים והתאמה לאקלים

ברגע שבחרתם את השפה העיצובית ונסגרתם על סגנון הריהוט המרכזי, חשוב לעבור להתאמה לאקלים. האקלים בישראל הוא שטוף שמש ולעיתים גם אבק וגשם. חשוב שהריהוט שחשוף לפגעי מזג האוויר יהיה עמיד בכל אלו.

עם זאת, אנו ממליצים בחום לשקול גם הצללה לגינה. זו תשמש בתפקיד כפול- גם תנעים את זמן האיכות שלכם בחוץ וגם תגן על הריהוט ותאריך את חייו. 

במידה ומדובר בריהוט עונתי, שלא ישמש לאורך כל השנה באופן רציף, חשוב לתכנן עבורו מקום אחסון הולם. ריהוט שאינו מאוחסן כראוי או חשוף לפגעי מזג האוויר זמן רב- יתבלה מהר יותר וינזק.

טיפים לעיצוב גינות פרטיות

תכנון מקדים

עוד לפני שלב הרכישה והתאמת הסגנונות- חשוב להגיע באופן פיזי לגינה או לצאת למרפסת ולבצע מדידות בשטח.

השלב הבא הוא לייצר תרשים של הגינה, על מנת שתוכלו להתחיל ולמקם בו את חלקי הגן השונים: פינת ירק, פינת ישיבה, פינת ברביקיו ועוד.

בהתאם לסקיצה הזו, תוכלו להתחיל ולייצר רשימת ציוד נדרשת מבחינת ריהוט גן. 

למידע וטיפים נוספים אודות | עיצוב גינות פרטיות >>

יצירתיות וחדשנות

מסתבר שלא חייב למהר ולרכוש את כל ריהוט הגן מאפס- פעמים רבות נוכל להשתמש בציוד קיים בגינה ולהפוך אותו לפונקציונלי.

למשל, גלגלי עץ שמשמשים כבסיס לכבלים, יוכלו לשמש גם כשולחן גינה, גלגל ישן של רכב יוכל להיות בסיס לנדנדה על עץ או לעציץ.

העולם מלא באפשרויות חינמיות ומוזלות לייצר ריהוט ולמחדש, וזו מגמה שהולכת וגוברת בעולם בשנים האחרונות, כך שתוכלו למצוא המון מידע באינטרנט ובקבוצות וואטסאפ ייעודיות.

כך, לא רק תחסכו כסף וזיהום לסביבה, אלא תרוויחו ריהוט שיהיה לו ערך סנטימנטלי ויהיה מלווה בתחושה של הצלחה. 

טיפים לבחירת תאורת גינה >>

חשיבה על כל המשפחה

הגינה משמשת את כל דיירי הבית, לכן חשוב לקחת בחשבון את רצונותיהם.

תוכלו להשתמש בצרכים השונים על מנת לייעד מראש אזורים שונים בתכנון הגינה שרלוונטיים לשאר בני הבית. למשל אם יש ילדים קטנים, רצוי לכלול איזור משחקים עבורם, או חניית כלי תחבורה כמו בימבות ואופניים.

בנוסף, אולי תרצו לייעד איזור למחסן שישמש אתכם בפינוי ציוד מהבית וכן הלאה. בשלב זה רצוי לחשוב כמה שיותר קדימה ולהיות יצירתיים עם מספר שימושים לכל אזור. 

הדגשים שכדאי להכיר בעיצוב גינות גדולות >>

תחזוקה ואיכות

איכות הריהוט, כמו דברים רבים אחרים בחיים, תשפיע ישירות על רמת התחזוקה שתידרש מכם על מנת לשמור על מצבו המיטבי. ככל שריהוט הגן יהיה איכותי יותר, כך הוא יוכל לשמש לזמן ארוך יותר וידרוש תחזוקה מינימאלית.

לעומת זאת, פעמים רבות ריהוט זול יעלה ביוקר מבחינת תחזוקה. לכן, חשוב לבחון היטב את חומרי הגלם ואת התחזוקה הנדרשת לגביהם, ולוודא שהם מתאימים לאקלים הישראלי. 

נוחות

לעיתים אנחנו בוחרים ריהוט לגינה על פי מראה יוקרתי. עם זאת, המטרה שלנו היא להשתמש בו בפועל ולא רק להסתכל עליו מרחוק.

לכן, על מנת שתוכלו להתפנק בגינה שלכם, חשוב להקדיש תשומת לב ולבחון את הנוחות של הריהוט, כי בסופו של דבר זה יהיה ההבדל בין גינה שהיא רק יפה לגינה שהיא גם שימושית. 

הצללה

אנחנו חוזרים על סעיף זה במקומות שונים, בגלל החשיבות הרבה שיש לו. הצל בגינה הוא אחד הדברים המשמעותיים ביותר בתכנון שלה, כיוון שהוא משפיע על כל אחד מהסעיפים הקודמים.

גינה שימושית היא כזו שנעים לשבת בה בכמה שיותר משעות היום, וצל יוכל לתת לכך את המענה. בנוסף, הצללה תוכל למנוע הרס של הרהיטים על ידי השמש, ואידוי מהיר של המים מהצמחים שתחתיה.

תוכלו ליצור הצללה באמצעות פתרונות שונים שיש בשוק, אך אנו ממליצים כמובן על עץ מוריק, שענפיו מצלים על האזורים הרלוונטיים. 

ריהוט לגינה - כל מה שחשוב לדעת - חברת שדות
ריהוט לגינה - כל מה שחשוב לדעת - חברה של שדות

לסיכום, לפני ריהוט הגינה, הקדישו תשומת לב למדידות, תכנון ומחשבה בהתאם למטרות ולייעודי הגינה שלכם. חשוב שתשימו לב לאלמנטים המרכזיים שהוזכרו כאן כמו תחזוקה, נוחות והצללה. אנו מזמינים אתכם ליצור עימנו קשר לייעוץ ומענה על שאלות, ולבניית גינת חלומותיכם. והכי חשוב- עשו את התהליך בהנאה מרובה ככל האפשר. 

זאב דיאמנט, "שדות - עיצוב והקמת גינות"

זאב דיאמנט, "שדות - עיצוב והקמת גינות"

בוגר הפקולטה לחקלאות ברחובות בעל ניסיון של מעל 20 שנה בהקמה ועיצוב גינות.

אני מאמין שגינה שמעוצבת היטב ובקפידה היא גינה שמזמינה אותך לצאת החוצה מהבית, לגלות כל פעם מחדש הפתעות המתחלפות עם עונות השנה

זאב דיאמנט, "שדות - עיצוב והקמת גינות"

זאב דיאמנט, "שדות - עיצוב והקמת גינות"

בוגר הפקולטה לחקלאות ברחובות בעל ניסיון של מעל 20 שנה בהקמה ועיצוב גינות.

אני מאמין שגינה שמעוצבת היטב ובקפידה היא גינה שמזמינה אותך לצאת החוצה מהבית, לגלות כל פעם מחדש הפתעות המתחלפות עם עונות השנה.

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
ריהוט לגינה כחלק מעיצוב גינות ומרפסות שנעשה עי שדות - עיצוב הקמת גינות

עוזרים לכם להגשים חלום!

לשיחת ייעוץ ללא עלות, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

שירותינו כוללים

תוכן עניינים
דילוג לתוכן