עיצוב גינה בסגנון אנגלי

אם אתם אוהבים את המראה והתחושה של גן אנגלי, אתם לא לבד. השילוב של גדרות גזומות בקפידה, שבילים קטנים ואינטימיים וערוגות פרחים שופעות משוות לגן מראה אצילי ומסוגנן. תה ארל גריי ריחני בין הוורדים הפורחות או רביצה בצל על ספסל גן נסתר מייחדים את החוויה בגן האנגלי.

עיצוב גינה בסגנון אנגלי - חברה שדות גינון
עיצוב גינה בסגנון אנגלי - חברה של שדות גינון

מה מגדיר את הגן האנגלי?

הגן אנגלי, Jardin Anglais הוא גן שהתפתח על בסיס הגנים שהיו באנגליה במאה ה -18, וכללו אלמנטים אדריכליים מסודרים, בעלי דפוסים ישרים, נוקשים במבנה ובעיצוב. ההערכה היא שהגן האנגלי הטיפוסי כלל שבילי חצץ סימטריים, גדרות שיחים נמוכות שנשתלו בקפידה, שטח מדשאה פתוח דמוי פארק, וגינת מטבח קטנה עם עשבי תיבול וירקות.
עם השנים הפך העיצוב של הגן האנגלי לפחות פורמלי, ואימץ אלמנטים משוחררים וטבעיים יותר. למרות שהגן האנגלי השתנה במשך מאות שנים, ישנם כמה מאפיינים בסיסיים שנשארו עד היום.

מה מאפיין את הגן האנגלי?

בגינה אנגלית מסורתית תוכלו להיכנס דרך שער ברזל או עץ שעליו משתרגים ענפים של צמח הויסטריה, או כל צמח מטפס אחר. הגן עצמו מחולק לאזורים ברורים, המתוחמים בשבילים, באבנים או בגדרות גזומות היטב. תוכלו ליהנות מגינת מטבח מלאה בעשבי תיבול ומאכל כמו נענע, רוזמרין, חסה ושעועית, ממדשאה גדולה שסביבה צומחים שלל פרחים בגוונים מלכותיים כמו לבן, ורוד, סגול וכחול., ומקום שקט לשבת בו ולהירגע.

עיצוב גינה בסגנון אנגלי - מחברה שדות גינון
עיצוב גינה בסגנון אנגלי חברה של שדות גינון

צורות גיאומטריות הן חלק בלתי נפרד מהגן האנגלי. במקרים רבים, הצורות של עיצוב גינה הן שמעניקות לה מראה אנגלי קלאסי. בעת הקמת גינות הצורות האלה נוצרות באמצעות שבילים ישרים, קירות תומכים, ערוגות פרחים וגדרות. כדי להשיג מראה של גינה כפרית אנגלית בנויה בקפידה, העיצובים יהיו סימטריים. יחד עם זאת, כיום ניתן לראות גינות אנגליות בעיצוב רך יותר , פחות תחום, שהשבילים בו מתפתלים.

שעריםתכנון גינות בנוסח אנגלי מתחיל מהשער שהוא האלמנט המחבר בין הרחוב לבין מרחב הגן.  שער הגן האנגלי מרמז על הגינה הקסומה שעומדת להתגלות בפניכם . אם זה שער מכלונסאות עץ לבן, התואם את גדרות העץ הלבנות שסביב חצר הבית, או שער ברזל מאסיבי שעליו משתרגים ענפי שיח הויסטריה בעל הפריחה הסגולה, או שערי כניסה עתיקים בהשראת סיפורי האגדות. כל שער והייחוד שלו, כל שער והקסם שלו, מוסיף מסתורין ואופי לסגנון האנגלי המאופק.

ספסלי עץ או אבן -. אין דבר משמח יותר מלשבת בגינה שלכם כדי להירגע וליהנות מהמרחב שיצרתם. ברגע שהגינה פורחת ומזג האוויר מאפשר, נראה רק נכון שיהיו לכם מקומות ישיבה נוחים כדי להפיק את המרב מהגן. ספסלים היו מאז ומתמיד ריהוט הגן האולטימטיבי. ספסלים העשויים בדרך כלל מעץ או מתכת בשל חוזקם ועמידותם לאורך זמן. שילוב בין עץ וברזל  מאפשר שימוש בקישוטים ועיצובים המדמים את התקופה הוויקטוריאנית.

גדרות גזומות היטב – שיחים גדולים וגזומים משמשים לחלוקת הגן למתחמים, ליצירת שבילים, לשימוש כקירות ואף להפרדת חלקים שונים בגן. כך תוכלו לתחום את אזורי הפרחים, ליצור  אזורים נפרדים לאירוח חברים ובני משפחה, וליהנות ממתחמים משפחתיים אינטימיים .

אין דבר אנגלי יותר משיח ורדים ריחני – הפרח הלאומי של אנגליה הוא הוורד, אבל לא סתם ורד. ורד טיודור אומץ על ידי הנרי השביעי כסמל השלום של אנגליה בסוף מלחמת השושנים, מלחמות האזרחים בין בית המלוכה של לנקשייר, שענד ורד אדום, לבין בית המלוכה של יורק, שלבש לבן.

הסגנון האנגלי דוגל בשתילת פרחים מסורתיים, אך לא רק ורדים. גינה אנגלית טיפוסית תעוצב בצבעים אצילים כמו לבן, ורוד, סגול וכחול. מלבד הוורדים , הגנים האנגליים ידועים בזכות זני הלבנדר שלהם על פריחתם הסגולה כחולה .

יותר זה יותר. גנים אנגליים מנצלים כל פיסת שטח גידול. כללי הריווח לא חלים בגן האנגלי, האנגלים משלבים זנים שונים של צמחים במגוון צורות, גדלים ומרקמים הנשפכים לשבילים, מטפסים ופורצים מתוך אדניות. ו… כמובן לא שוכחים גם את הוורדים.

הצליל המהפנט של המים – מזרקות הפכו למאפיין דקורטיבי של הבית הכפרי האנגלי כבר בסוף המאה ה -17. כל גינה אנגלית המכבדת את עצמה מתהדרת במזרקה, בבריכה, באמבט ציפורים. עיצוב גינות עם בריכה  – בגנים אנגליים יש לפחות  אלמנט מים אחד מסוג כלשהו, המוסיף אלמנט ויזואלי ומשרה תחושה של שלווה ורוגע הגן האנגלי מעוצב בקפידה ובאיפוק, אך משלב בתוכו אלמנטים רומנטיים וקלאסיים, המוסיפים חן להידורו הרב ולאצילותו המחייבת. בגינה האנגלית תוכלו להפיק את המרב וליהנות מהיופי האריסטוקרטי ומהפונקציונליות של מרכיביה.     

זאב דיאמנט, "שדות - עיצוב והקמת גינות"

זאב דיאמנט, "שדות - עיצוב והקמת גינות"

בוגר הפקולטה לחקלאות ברחובות בעל ניסיון של מעל 20 שנה בהקמה ועיצוב גינות.

אני מאמין שגינה שמעוצבת היטב ובקפידה היא גינה שמזמינה אותך לצאת החוצה מהבית, לגלות כל פעם מחדש הפתעות המתחלפות עם עונות השנה

זאב דיאמנט, "שדות - עיצוב והקמת גינות"

זאב דיאמנט, "שדות - עיצוב והקמת גינות"

בוגר הפקולטה לחקלאות ברחובות בעל ניסיון של מעל 20 שנה בהקמה ועיצוב גינות.

אני מאמין שגינה שמעוצבת היטב ובקפידה היא גינה שמזמינה אותך לצאת החוצה מהבית, לגלות כל פעם מחדש הפתעות המתחלפות עם עונות השנה.

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
עיצוב גינה בסגנון אנגלי - מטעם חברת שדות גינון

עוזרים לכם להגשים חלום!

לשיחת ייעוץ ללא עלות, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

שירותינו כוללים

תוכן עניינים
דילוג לתוכן