עיצוב גינות גדולות הדגשים החשובים שכדאי להכיר

עיצוב הגינה יכול להיות הליך מרגש שמסתיים בגינה שכיף לצאת אליה. על פניו, כשהמרחב גדול, ישנן יותר אפשרויות. לצד זאת, כשמדובר על עיצוב גינות גדולות, יש לשים לב למספר דגשים חשובים עליהם נעבור במדריך זה.

עיצוב גינות גדולות הדגשים החשובים שכדאי להכיר - עשה זאת בעצמך - חברת שדות גינון
עיצוב גינות גדולות הדגשים החשובים שכדאי להכיר - עשה זאת בעצמך - חברה של שדות גינון

ההשקעה בעיצוב ובתחזוקה של הגינה הגדולה

גינה גדולה יכולה להיות ברכה אך היא דורשת יותר השקעה מבחינת העיצוב והתחזוקה. ככל שהשטח גדול יותר, יש צורך ביותר צמחייה, יותר מים להשקיה וישנם יותר אזורים שדורשים טיפול. בתחילת כל תהליך עיצוב של גינות יש להביא בחשבון את העלויות המידיות ובכלל זה רכישת אדמה, צמחים, תשלום לכוח אדם לגינון ואלמנטים שיהיו בגינה.

בנוסף לכך יש להביא בחשבון את העלויות השוטפות של תחזוקת הגינה הגדולה. כדאי להחליט מראש כמה משאבים (של זמן וכסף) אתם רוצים להשקיע בעתיד בגינה שלכם כדי לקבוע מה יהיה בה. למשל, תוכלו לבחור צמחים שמחייבים השקיה קבועה או צמחים אשר כמעט ואינם דורשים מים. תוכלו לבחור בעצים גבוהים שאין צורך לגזום אותם או שיחים ועצים נמוכים שדורשים יותר טיפול.

כבר בשלבים הראשונים של העיצוב יש לחשוב על מה אתם רוצים לעשות עכשיו בגינה ועד כמה תרצו להשקיע בה בעתיד. יכול להיות שאתם אוהבים לבלות בניקוש עשבים וטיפוח החוץ ויכול להיות שאתם מעדיפים גינה שתדרוש מכם מעט מאד מאמצים. כל האפשרויות יכולות להיות טובות כל עוד קבעתם מראש מה אתם רוצים ודאגתם לעיצוב מתאים.

עיצוב גינות גדולות הדגשים החשובים שכדאי להכיר - שדות

כל האלמנטים לגינה גדולה שתרצו להכיר

עיצוב גינות גדולות מורכב מבחירה נכונה של צמחים אך לא רק. ישנם עוד מספר אלמנטים חשובים בגינה ובהם התאורה, השבילים וכל האלמנטים המיוחדים שיהיו בה. ככל שהגינה גדולה יותר, לאלמנטים השונים יש יותר חשיבות ותצטרכו יותר מהם. כמובן, תוכלו לעצב את המרחב שלכם בחוכמה, ביעילות ולהשיג תוצאות מרשימות מהן תיהנו לאורך שנים רבות.

התאורה של הגינה צריכה להאיר על נקודות עניין. אתם רוצים שהשבילים שלכם יהיו בטוחים ולכן תוכלו להשתמש בפנסים סולאריים עדינים שייצרו אווירה חמימה ונעימה בשעות הערב והלילה. פנסים אלו גם חסכוניים במשאבים כך שלא תצטרכו להגדיל את חשבון החשמל שלכם. בפינת הישיבה תרצו לשים תאורה ברורה יותר ולרוב חשמלית שתאפשר לכם לשבת ולאכול בחוץ בערב בנוחות.

השבילים צריכים להוביל אתכם לנקודות חשובות בגינה בדרך הנוחה והיפה ביותר. בשלב הראשון תרצו לתכנן את אזורי ההליכה ולאחר מכן לסדר אותם עם אבני מדרך גדולות, חיפוי, בטון ואפילו דשא. האפשרויות שונות ומגוונות ואתם צריכים לחשוב על הדרך הנכונה ביותר מבחינתכם לדאוג שתוכלו לטייל בגינה הגדולה שלכם בהנאה.

בתהליך של עיצוב לגינות גדולות יש חשיבות גבוהה לבחון אלמנטים ייחודיים, שונים, שאינם צמחים ששימוש בהם יהפכו את הגינה למעוצבת היותר ויוקרתית יותר. בריכות דגים, מפלים ופסלים יכולים לעטר את הגינה בחלקיה השונים ולהוות מוקד עניין ויופי. ככל שהגינה גדולה יותר כך האפשרויות רבות. בחירה באותם אלמנטים שאינם צמחים יכולה להיות חכמה ובמיוחד אלו שכמעט ולא ידרשו מכם עבודת תחזוקה לאורך השנים.

כניסה לגינה רחבה וגדולה בבית פרטי בקיסריה

עיצוב גינות גדולות בסגנון שהכי מתאים לכם

גם כאשר מדובר על גינה גדולה אפשר לבחור בסגנונות עיצוב שונים. הסגנון יקבע את המוטיבים העיקריים שיהיו במרחב, את הצמחים ואת סגנון השתילה. אלו חלק מסגנונות העיצוב שיכולים לאפיין את הגינה שלכם:

  • סגנון כפרי – אתם יכולים לבחור שהגינה שלכם תהיה בסגנון כפרי, חם, עם צמחי תבלין ומגע שמזכיר את המראה הטוסקני והמעט פרוע.
  • סגנון יפני – יכול להיות שאתם דווקא מעוניינים בדיוק רב ואז תוכלו לבחור בסגנון יפני מוקפד עם עצים נמוכים ומוטיבים המאפיינים את התרבות כמו מפלים קטנים, שיחים מעוצבים ועשב רך.
  • הסגנון הטרופי – אם אתם מתחברים למראה הטרופי הגינה שלכם תהיה עם עצים גבוהים המטילים צל רב וצמחים שמתפרסים במרחב.
  • סגנון צרפתי – עיצוב זה מתאפיין בקווים סימטריים, אסתטיקה ברמה גבוהה והוא מושג בעזרת תיחום המרחבים השונים ושמירה על קווים ישרים.
  • סגנון ארצישראלי – זוהי הגינה המושלמת לאקלים שלנו והיא מאופיינת בשילוב של מגוון צבעים, טקסטורות ואפילו טעמים.
עיצוב גינות גדולות הדגשים החשובים שכדאי להכיר - עשה זאת בעצמך - חברת שדות
עיצוב גינות גדולות הדגשים החשובים שכדאי להכיר - עשה זאת בעצמך - חברה של שדות

הדגשים לקראת עיצוב גינות גדולות

בתכנון ועיצוב לגינה הגדולה יש להביא בחשבון מספר מרכיבים. תכנון גינות נכון מוביל לגינה שתהיו מרוצים ממנה, שתהיה חסכונית במשאבי השקיה ושתרצו לצאת לבלות בה.

בחירת אדמה נכונה

הבסיס לגינה מוצלחת הוא בחירה נכונה של האדמה. בכל מקום בו מתוכנן להיות פרח, שיח או עץ, חשוב שתהיה אדמה גננית בכמות המתאימה ובאיכות גבוהה. בסיום הליך הבניה עשויה להיות אדמה במקום אך בדרך כלל היא לא המיטבית עבור הצמחים ולכן יש לבחון האם יש להוסיף אדמה וכמה.

יצירת מערכת השקיה חכמה

במיוחד בתהליך של עיצוב גינות גדולות ישנה חשיבות לתכנון נכון של מערכת ההשקיה. המים צריכים להגיע לכל אזורי הגינה ורצוי לבחור במערכת שאפשר יהיה לכוון אותה כך שתפעל ותיכבה באופן אוטומטי. באופן כללי מומלץ להשקות את הגינה בשעות הבוקר המוקדמות.

שילוב צמחים כך שהגינה תפרח כל השנה

בתכנון הגינה כדאי לחשוב על כל ימות השנה. ניתן לשלב בין צמחים חד עונתיים לבין ירוקי עד וכך להבטיח שהגינה תיראה ירוקה תמיד. בחירה נכונה של הצמחים היא אחת החשובות לגינה כשמעבר למראה יש להתחשב באקלים האזורי ויכולת הקליטה של כל אחד מהם.

חשיבה על אזורי הישיבה

ברוב הגינות אזור הישיבה נמצא ביציאה מהבית. יכול להיות שכבר יש לכם משטח בטון או מרוצף עליו תוכלו להניח שולחן, כיסאות ואפילו גריל ואלמנטים נוספים לבישול. עם זאת, בגינה גדולה זה לא חייב להיות אזור הישיבה היחיד ואפשר להוסיף גם ספסלי ישיבה תחת עץ רענן או לעשות פינת ישיבה קטנה לילדים.

עיצוב עם חברת גינון

בעיצוב גינה בכלל וגינה גדולה בפרט ישנה חשיבות למקצועיות. תפקידה של חברת הגינון הוא להבין את הפוטנציאל של המרחב, את החלומות הפרטיים שלכם, לתכנן את המרחב בהתאם לכך ולבסוף לדאוג להפוך את התכנון למציאות.

זאב דיאמנט, "שדות - עיצוב והקמת גינות"

זאב דיאמנט, "שדות - עיצוב והקמת גינות"

בוגר הפקולטה לחקלאות ברחובות בעל ניסיון של מעל 20 שנה בהקמה ועיצוב גינות.

אני מאמין שגינה שמעוצבת היטב ובקפידה היא גינה שמזמינה אותך לצאת החוצה מהבית, לגלות כל פעם מחדש הפתעות המתחלפות עם עונות השנה

זאב דיאמנט, "שדות - עיצוב והקמת גינות"

זאב דיאמנט, "שדות - עיצוב והקמת גינות"

בוגר הפקולטה לחקלאות ברחובות בעל ניסיון של מעל 20 שנה בהקמה ועיצוב גינות.

אני מאמין שגינה שמעוצבת היטב ובקפידה היא גינה שמזמינה אותך לצאת החוצה מהבית, לגלות כל פעם מחדש הפתעות המתחלפות עם עונות השנה.

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
עיצוב גינות גדולות עי שדות עיצוב גינות

עוזרים לכם להגשים חלום!

לשיחת ייעוץ ללא עלות, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

דילוג לתוכן