עיצוב מרפסות פנטהאוז

"שדות" – מומחים בהקמה, עיצוב מרפסות פנטהאוז

אנחנו בחברת "שדות" מתמחים כבר מעל 20 שנה בעיצוב והקמה של גינות גן ועיצוב מרפסות על כל סוגיהן.

אנחנו גאים ברזומה עשיר של עיצוב מרפסות פנטהאוז בסגנונות שונים ושמחים להיקרא לדגל כל פעם מחדש ע"י מעצבי פנים ואדריכלים על מנת לעצב את מרפסות הפנטהאוז כאילו היו גינה פרטית בחצר הבית.

אנו מעצבים גינות ומרפסות בכל הסגנונות האפשריים – מעיצוב גינות בסגנון ים תיכוני, דרך הקמת גינות יפניות ועד תכנון של גינות מינימליסטיות או אנגליות כאשר הדגש הוא להעניק תשומת לב מרבית לשילוב בין פנים הבית לעיצוב המרפסת.

נגן וידאו אודות זאב דיאמנט - שדות - עיצוב גינות - תמונת כיסוי לוידאו 4
עיצוב מרפסות פנטהאוז בצילום ערב

עיצוב מרפסות פנטהאוז – מכאן הכל מתחיל

בשנים האחרונות המודעות האקולוגית עולה וביחד אתה עולה גם הביקוש למרפסות מעוצבות. הטרנד ההולך וגדל של עיצוב גינה במרפסת הוא אולי חדש, אך החל כבר לפני מספר שנים כשמרפסות פנטהאוז ודירות יוקרה החלו להתפאר בגינות מפוארות, ועיצוב הפנים של דירות היוקרה באופן טבעי כלל גם עיצוב מרפסות פנטהאוז כמו גם הקמת גינה בפנטהאוז.

בשונה מהקמה של גינות פרטיות, עיצוב מרפסות פנטהאוז והסבתן לגינה על הגובה, דורשת מאתנו הקפדה יתירה במהלך התכנון. בעת בניית גינה על האדמה אנחנו משתמשים באדמה כבסיס לגינה, אך כאשר אנחנו מקימים גינה בפנטהאוז התהליך הוא שונה לחלוטין ודורש מומחיות רבה.

בחברת "שדות" פיתחנו שיטות ייעודיות וייחודיות להקמת גינות פנטהאוז בסגנונות שונים.

המלצות מהלב

מה מספרים עלינו?

לזאב והצוות, רק לומר הרבה תודה. אנחנו מאוד נהנים מהגינה. החיבור לנוף ולבית הכל ביחד מרגיש כמו לחיות בשמורת טבע. ובלילה התאורה יוצרת אווירה מדהימה. לכל מי שמחפש איכות ברמה הכי גבוהה ושירות אישי ונעים אני ממליץ בחום!

זאב יקר, אנו מעוניינים להודות לך מעומק הלב, על הגינה המדהימה שהקמת עבורנו.
החל משלב התכנון שנעשה במקצועיות רבה והפגנת ידע מרשימה, תוך שילוב עשרות צמחים, ועצים, תשומת הלב לפרטים, התאמת הצמחייה והנוף לטעמנו האישי, והמשך בשלב ההקמה והביצוע המקצועי, תוך עמידה ראויה להערכה בזמנים שסיכמנו.
כפי שהבטחת, הגינה התייצבה בסטנדרט גבוה, גורפת מחמאות, והתפתחה בדיוק רב, ובהתאמה לציפיות שהצבנו.
כמו כן ברצוננו להודות לך על המסירות בה אתה והצוות שלך מתחזקים את הגינה, תוך הפגנת ידע מעמיק ומקצועיות, כיצד לגרום לגינה היפה לשגשג ולפרוח. תודה רבה

אני מבקש להמליץ על זאב דיאמנט לתכנון והקמת גינות. בהקמת הגינה שלי, בשוהם, גיליתי שמעבר להיותו מקצוען בעל שליטה מוחלטת בכל רזי המקצוע, זאב הוא אדם ממש מדהים עם נשמה גדולה ואהבה אינסופית שאותן הוא מכניס לגינה ,והתוצאה היא כיף גדול. זאב משקיע מחשבה וזמן רב בתכנון ולא מתפשר על דבר. יש לו סבלנות רבה והייתה לי חוויה אישית מיוחדת לעבוד מולו. תודה על הכל זאב.

הגינה מרהיבה ביופיה. ואין יום שאני לא מודה בליבי שפגשנו אותך. הכל פורח ומלבלב וממלא את הלב כל יום מחדש. תודה!

זאב מקצוען אמיתי, מומחה לגינות וזאת בנוסף להיותו "מענטש" ואיש נעים מאוד. צוות שדות - זאב ואושרי הגשימו עבורי את כל חלומותיי בגינה שיצרו. עברה חצי שנה והגינה משגעת ופורחת. ממליצה בחום.

תודה רבה על התהליך, התכנון, הביצוע המוקפד, על אושרי הנעים והמקצועי. שיחקתם אותה, אנחנו שמחים מאוד מהתוצאה! תודה!

לשיחת ייעוץ ללא עלות

עיצוב מרפסות פנטהאוז מסוגים שונים

ההיבט החשוב ביותר שעלינו לשים עליו את הדגש בעיצוב מרפסות פנטהאוז הוא ההתאמה של המרפסת לשאר הדירה. סימן ההיכר שלנו בחברת "שדות" הוא תשומת הלב שאנחנו מעניקים לשילוב בין עיצוב הפנים של הבית לבין עיצוב המרפסת. לכן הדבר החשוב ביותר בעבורנו הוא תמיד להתאים את תכנון הגינה במרפסת לעיצוב הקיים כבר בדירה.

יש קשת רחבה של סגנונות עיצוב למרפסות פנטהאוז. אנחנו בחרנו להתמקד בשלושה סגנונות העיצוב הפופולריים ביותר למרפסות גינה בישראל:

עיצוב מרפסות פנטהאוז עם מטבח חוץ מעוצב מהצד

דגשים חשובים שחשוב להכיר בעת עיצוב מרפסות:

  • עומסים ואילוצים הנדסיים – לכל מרפסת יש יכולת העמסה מסוימת אשר אותה היא יכולה להחזיק בבטחה. בעת עיצוב מרפסות גן והפיכת מרפסת לגינה מוריקה, חשוב מאוד להתייחס למשקל החול, משקל העצים ועומס מצטבר.
  • איטום בהקפדה יתירה – שלב חשוב ביותר בעיצוב מרפסות פנטהאוז הוא איטום המרפסת. הצמחים ינסו בכל עת לשלוח את שורשיהם מטה, לכן חשוב לשים דגש מיוחד על איטום המרפסת באופן מוקפד ויסודי על מנת למנוע חדירת שורשים מבעד לאיטום.
  • השקיה וניקוז – לא משנה אם אנחנו מדברים על עיצוב מרפסות גדולות או על עיצוב גינה במרפסת קטנה, בעת הקמת גינה במרפסת חשוב לזכור כי האדמה שבה משתמשים היא אדמה קלה. האדמה הקלה לא מחזיקה כמויות מים רבות ולכן אנחנו צריכים לתכנן כהלכה את כל ההיבטים הקשורים להשקיה וניקוז. חשוב להפריד בין מערכת ההשקיה למערכת הניקוז וגם להתקין צינורות ביקורת.
  • בחירת הצמחייה – בבחירת הצמחייה לעיצוב גינה בפנטהאוז, חשוב לאזן בין שני הרצונות העיקריים שלנו – יופי ותחזוקה. ב"שדות" אנחנו מקפידים תמיד לשלב בין נוי לנוחות, אך בעת עיצוב מרפסות חשוב גם להביא בחשבון שמומלץ לא לבחור בצמחייה שמכה שורשים כדי למנוע מראש מצב של חדירת שורשים.

עיצוב גינה במרפסת קטנה

לא בכל הפנטהאוזים ישנה מרפסת רחבת ידיים המאפשרת לנו חלוקה לאזורים ומרחב גדול לפעולה. ישנם מצבים רבים שבהם אנחנו מתבקשים גם לעצב גינה במרפסת פנטהאוז קטנה יחסית, לשם כך ישנם כמה פתרונות מופלאים:

  • אדניות עץ גבוהות וצמודות (רוחב צר)
  • שימוש באדניות המיועדות לתלייה
  • רהיט עיצובי שעליו "מולבשת" צמחייה מטפסת ועוד

בשורה התחתונה, הקו המוביל לעיצוב גינה במרפסות קטנות הוא שימוש יצירתי בחלל המרפסת מבלי להעמיס מידי על השטח המצומצם של רצפת המרפסת כשכל המטרה היא לייצר תחושה של מרחב אינטימי ופורח.

עיצוב מרפסות סגורות

עוד סגנון עיצוב נפוץ מאוד הוא עיצוב מרפסות סגורות. הבעיה הגדולה בעיצוב מרפסות שכאלו היא כמובן רמת החשיפה לשמש שיש לצמחים, לכן חשוב מאוד לבחור צמחים שלא דורשים אור ישיר, או לוודא כי במקום הצבת הצמח ישנה חשיפה מספקת לשמש.

הדבר החשוב ביותר לזכור בהתייחס לשימוש במרפסת סגורה, להבדיל ממרפסות פתוחות, הוא שרבים נוהגים להשתמש בהם כמחסן או כחדר נוסף בבית ולכן חשוב להתייחס לכך בעיצוב המרפסת ולייצר חלל שגם נעים לשהות בו והוא גם פונקציונלי.

נגן וידאו אודות עיצוב מרפסות פנטהאוז - חברת שדות גינון

עיצוב מרפסות שמש

במדינה עם מזג אויר ים תיכוני וקיץ חם במיוחד, תהליך של עיצוב מרפסות שמש חייב לקחת בחשבון גם פתרונות הצללה. במרפסות דרומיות בהם יש שמש ישירה רוב שעות היום נסו לשלב צמחים מדבריים וסוקולנטיים שיכניסו צבע למרפסת, אך יוכלו להתמודד עם השמש ולהסתפק במעט השקיה. לצד זאת, מרפסות שמש הן מקום נהדר לגידול של צמחי תבלין ואפילו שתילי עגבניות ומלפפונים.

בתהליך העיצוב של מרפסות רוויות שמש, יש לשקול בנוסף להצללה גם כיסוי פרקטי והגנה מספקת מפני השמש לאביזרי הנוי המעוצבים על מנת לשמור על מראה חדשני לאורך זמן.

חזרו לאיזור מסויים בעמוד

מאמרים נוספים שכדאי לקרוא

טיפים לתחזוקת גינה מטעם שדות - עיצוב והקמת גינות

טיפים לתחזוקת גינה

כאנשים שאוהבים גינות ומתעסקים בהן באופן יום יומי אנו מבינים כי אחת מהאתגרים שיש לאנשים רבים היא תחזוקת הגינה, זו גם הסיבה שהחלטנו להקדיש בעבורכם

המשך קריאה »
דילוג לתוכן