עיצוב גינות בבית פרטי

"שדות" – עיצוב גינות בבית פרטי

בחברת שדות יש לנו ניסיון של יותר מ – 20 שנה בעיצוב והקמה של גינות. בין לקוחותינו אפשר למצוא לקוחות פרטיים ועסקיים בעבורם אנחנו מקימים ומעצבים גינות בכל הסגנונות האפשריים – מעיצוב גינות בסגנון ים תיכוני ועד תכנון של גינות מינימליסטיות.

הצוות המנוסה שלנו יבצע כל מלאכה ויעניק תשומת לב מרבית לשילוב בין פנים הבית לעיצוב הגינה כדי להבטיח שמכל זווית שבה תהיו תוכלו ליהנות ממראה הגינה שלכם. הגינות שאנחנו מייצרים ללקוחותינו הן לא רק יפות ומעוצבות, אלא גם נוחות לתחזוקה ואף משתבחות ככל שהזמן חולף.

נגן וידאו

עיצוב גינות לבית פרטי שמשדרג את הבית כולו

כל מי שחולם על בית פרטי מדמיין לעצמו בית רחב ידיים עם גינה מעוצבת ומרשימה. האפשרות לצאת מפתח הבית אל גינה מרשימה, עם עצים פורחים, צמחיה צבעונית, שבילי הליכה, מסלעה ועוד רק משביחים את הבית ומעניקים זמן איכות מקסימלי ליושבי הבית ולאורחיו.

יחד עם זאת, כל מי שחי בבית פרטי יספר לכם כי שמירה על עיצוב הגינה בבית היא משימה מאתגרת ולא בהכרח פשוטה.

אמנם עיצוב נכון ומוקפד מביא לתוצאות מרשימות, אך אם לא מקפידים לקחת את ההחלטות הנכונות בזמן הקמת גינה, בחירת העצים הנכונים, הצמחייה המתאימה – אנו יכולים למצוא את עצמינו מתמודדים עם אתגרי התחזוקה שאחרי.

אנחנו בחברת "שדות" מתמחים בעיצוב גינות לבתים פרטיים כך שמעבר לנראות מקסימלית אנחנו שמים דגש על תחזוקה נמוכה לאחר ההקמה.

עיצוב גינות בבית פרטי - רמת השרון
עיצוב גינות בבית פרטי - אזור השרון

3 דגשים לעיצוב גינה בבית פרטי

התאמה של עיצוב הגינה לשטח – בבואנו לעצב גינה בבית פרטי אחד מהדברים החשובים ביותר שעלינו להתייחס אליהם הוא תוואי השטח  של הגינה. האם יש מפלסים? היכן למקם את המסלעה? תכנון מסלולי ההליכה בגינה? מיקום עמדת ה BBQ, תכנון הצללה ועוד. תכנון נכון של שטח הגינה כולל סקירה מעמיקה של השטח ותכנון מוקפד של מערכות השקיה, ניקוז ודישון – חשיבה מקדימה לתחזוקה קלה בהמשך.

התאמת סוג הצמחייה – אחרי שאנחנו יודעים בדיוק מהם תנאי השטח וזה כולל כמובן התייחסות לכמות השמש והצל בכל מקום בגינה, אנחנו יכולים להתחיל ולבחור את סוג הצמחייה שנמקם בגינה הפרטית שלנו, בבית הפרטי שלנו. בנוסף לפרמטרים הטכניים, חשוב גם לבחור צמחים בהתאם להעדפות אסתטיות, סגנון העיצוב שנבחר לגינה ואולי הגורם החשוב ביותר – תחזוקה. כאן יש משקל רב לתחזוקה של היום שאחרי הקמת הגינה, עד כמה העלים נשירים? כמות ההשקיה הנדרשת ועוד.

אלמנטים עיצוביים נוספים – האמן דני קרוון אמר כי אומנות היא לא בהכרח ההצבה של הדברים בשטח, אלא דווקא מה שאנחנו לא שמים. בעיצוב גינה בבית פרטי האמירה הזו מתגשמת בצורה הברורה ביותר. בגינות פרטיות אנחנו צריכים לשלב בצורה אסתטית בין אלמנטים פונקציונליים לבין אלמנטים שמייצרים אווירה, השילוב הזה יחד עם ההתייחסות לעיצוב הפנים של הבית יכולה בהרבה פעמים להיות זו שתכריע את הצלחת העיצוב כולו. יש מגוון של אלמנטים החל בעמודי תאורה, ספסלי עץ, כדים ועוד – הכל חייב להשתלב באופן הרמוני, לא יותר מידי ולא פחות מידי.

לקריאה נוספת בנושא "עיצוב גינות פרטיות" כנסו למאמר.

עיצוב גינות בבית פרטי - השרון הצפוני

לשיחת ייעוץ ללא עלות

טיפים לעיצוב גינות בבתים פרטיים

בחירה של מעצב גינות לבתים פרטים לא צריכה להיעשות רק בהתחשבות למחיר. מכיוון שעיצוב ותכנון נכון של שטח גינה זו השקעה לטווח ארוך, חשוב להבין קודם כול מי האדם שעובד אתנו וכמה ניסיון יש לו בעיצוב גינות בבתים פרטיים. ככל שהניסיון המקצועי של המעצב גבוה יותר, כך הוא ידע יותר לחשוב מחוץ לקופסה ולהתאים את הצמחייה והאלמנטים הנוספים לכדי יצירה מגובשת.

אז הנה מספר טיפים מקצועיים לעיצוב גינה בבית פרטי:

  • חלוקה לאזורים – כבר בשלב התכנון הראשוני של עיצוב הגינה הביתית מומלץ לחשוב על האזורים השונים שיהיו בגינה. את חלוקת האזורים בגינה עושים קודם כול לפי האלמנט הפונקציונלי שזה אומר שאנחנו מתחילים באזורים שישתמשו בהם הכי הרבה ומשם עוברים לאזורי הנוי. עיצוב ההפרדה בין האזורים חשוב לא פחות מעיצוב האזורים עצמם ומומלץ להעניק לו את מלוא תשומת הלב גם כן.

  • פחות זה יותר – נכון שלא כולם אוהבים את העיצוב המינימליסטי, אך בהחלט אפשר לקחת ממנו את העניין שלא תמיד צריך להעמיס בעוד אלמנטים ובעוד צמחייה. כשאנחנו מעמיסים עוד ועוד דברים על הגינה, מתוך רצון למלא כל נקודה או מתוך רצון לייצר את כל הפנטזיות שלנו, אנחנו יוצרים גינה שמבחינה ויזואלית מעייפת את העין ואנחנו מאבדים כל חן שיש באלמנטים עצמם.

  • תחשבו תלת ממד – אומנם כשאנחנו מציירים את הסקיצה לעיצוב הגינה אנחנו עושים זאת בדו ממד, אך בסופו של יום הגינה שלנו תהיה במציאות ולכן חשוב להתייחס למשחקי גובה ורוחב. אפשר למשל להפריד אזורים עם צמחים מטפסים או לייצר קישוטים שתלויים בחלל. נסו לשלב שיחים בגבהים שונים כדי להעניק עומק לגינה ולשדרג את השהות בה.

  • המשכיות של הבית – כשאנחנו מגיעים לעצב גינה אנחנו תמיד עושים זאת תוך כדי התייחסות למראה הגינה מתוך הבית ומחוצה לו. הגינה היא חלק בלתי נפרד מהחיצוניות של הבית, אך באותה הנשימה היא חלק בלתי נפרד מעיצוב הפנים של הבית. המטרה שלנו כשאנו מעצבים גינה לבית פרטי היא לייצר אפקט של חלל אחד מתמשך בין הפנים לחוץ, אך בכל זאת לשמר בכל אחד מהאזורים את המאפיינים הייחודיים לו.

 

מוזמנים ליצור אתנו קשר. 

דילוג לתוכן