הקמת גינה עם עקרונות פאנג שוואי

לסביבה בה אנו חיים יש השפעה על מצב הרוח שלנו ועל ההתנהלות היומיומית. לכן חשובה מאוד ההרמוניה עם הסביבה, שהכול יהיה מאוזן, וזורם ויגרום לתחושת שלמות ככל שאפשר.

הפאנג שוואי – אמנות סינית עתיקת יומין שעוסקת בארגון  אלמנטים במרחב במטרה לייצר זרימה אנרגטית והרמוניה עם הטבע. תכנון גינות לפי הפאנג שוואי , הדרך שבה נשלב את החומרים, הגדלים, הצבעים, הכיוונים, הצורות, התאורה, הניחוחות, תאזן בין היין והיאנג- ניגודים שמשלימים זה את זה ותשפיע על  תחושת הרוגע שלנו , הנינוחות  והאיזון בחיינו.

הקמת גינה עם עקרונות פאנג שוואי - מחברת שדות
הקמת גינה עם עקרונות פאנג שוואי - מטעם חברת שדות גינון

שימוש בעקרונות הפאנג שוואי בגינה

  • התמקדות ביסודות הנמצאים על פני האדמה – אש, עץ, מים, אדמה מתכת . כל יסוד כזה , מייצג אלמנט מחיינו: העץ – מייצג עושר, משפחה, בריאות; האש – הצלחה, האדמה – נישואין, המים – קריירה והמתכת ילדים ונסיעות.
  • סוגי הצמחייה – בעת הקמת גינות בעקרונות הפאנג שוואי כדאי לשמור  על רמת אנרגיה קבועה ויציבה במשך כל עונות השנה. לכן כדאי לשתול ברוב שטח הגינה צמחים רב עונתיים  ולצדם צמחים חד עונתיים.
  • עיקרון האיזון – בין היין והיאנג – יין ויאנג בפרוש המילולי – הצד האפל והצד המואר של ההר.  מתאר את שני הכוחות המנוגדים אך משלימים המצויים בכל הדברים ביקום.              שלבו בין ניגודים , כמו למשל אזורים מוארים לעומת אזורים מוצלים באמצעות עצים  
    או פרגולה, שלבו ניגודים בין צמחיה גבוהה לצמחיה זוחלת, או בין צבעים כהים
    לבהירים.
  • שמירה על סדר ותחזוקה – על מנת לאפשר לאנרגיה לזרום באופן חופשי. לכן, הקפידו לטפל ולטפח את הגינה, סלקו עלים יבשים, ריהוט שבור, עציצים סדוקים,  החליפו מים בבריכה ושמרו על המראה הטבעי של הגינה..

עקרונות חלוקת הגינה לאזורי אנרגיה

צפון  

אזור זה של הגינה מתמקד באנרגיות כפי שהן מתייחסות למסלול החיים ולקריירה שלכם. שימוש באלמנט המים ובצבעים כהים יעזור לכם לרתום את האנרגיות לאזור זה של הגינה.

אלמנטים מומלצים – סלעים, שהמים יקוו בהם וישמשו כאמבט לציפורים, מזרקות, בריכות נוי. כדאי לשקול להוסיף כמה קישוטי מים כמו  צפרדע או צב לאיזון נוסף.

צפון מזרח

חלק זה של הגינה מתייחס לצמיחה אישית ורוחנית. חשבו על יצירת פינת למידה, קריאה, מדיטציה ותרגול יוגה. זהו אזור המתאים להתרגעות, להסתכלות פנימה. מומלץ לעצב אותו בקווים מתעקלים כדי לשמור על זרימה .

הקמת גינה עם עקרונות פאנג שוואי - מאמר מחברת שדות גינון
הקמת גינה עם עקרונות פאנג שוואי - של חברת שדות גינון

מזרח

החלק המזרחי של הגינה הוא האזור המיוחס לבריאות ואריכות ימים. לכן, באופן טבעי, תרצו צמחים משגשגים באזור זה. בחרו את הצמחים שלכם באזור זה בקפידה – נסו עצי נוי ופרחים במגוון צבעים. מכיוון שהבריאות מיוחסת לאלמנט העץ, תוכלו להוסיף כאן גם מבנה עץ נוי לבחירתכם.

 דרום מזרח

אלמנטים של עץ ומים מיוחסים לאזור זה. הוספת מזרקת מים כדי לסמל שפע ועושר היא רעיון נהדר. כדי להגדיל את השפע, הוסיפו פרחים יפים בעלי צמיחה נמוכה לאיזון. אביזרי עץ ישלימו גם את אנרגיית המים.

 דרום

האלמנט באזור זה הוא אש, המיוחסת להצלחה.  זו הזדמנות מצוינת להקים את הגריל שלכם ולהפיק את המרב מאור השמש. הוספת פרחים בגוונים חמים ו/או פנסים תשלים את החלל הזה ותרתום אליכם את האנרגיה הלוהטת .

 דרום מערב

הגיע הזמן לדבר על אהבה. חלק זה של הגינה שלכם עוסק במערכות יחסים, שלווה ואהבה. הפכו אותו למקום מפגש נוח לחברים ובני משפחה. הוסיפו לאזור פריחות ורודות, אדומות, צהובות וכתומות וודאו שלכל אזור אחר בגינה שלכם יש נקודת גישה נוחה למרחב החברתי הזה. אזור זה יהיה מקום נהדר למסיבת הגן ההיא שהתכוונתם לזרוק.

 מערב:

את החלק המערבי של הגינה תייעדו לאזור פעילות ומשחק.  המערב הוא אזור נהדר לילדים לשחק בו, אבל הוא גם מייצג תחביבים והנאות חדשים, כך שפריחה בהירה ותוססת תעשה כאן טוב. שקלו לשדרג את הפינה  ם פעמון רוח חלול או קישוטי קוורץ כדי לספק את אלמנט המתכת.

צפון מערב:

לבסוף, האזור הצפון מערבי של הגינה שלכם צריך להיות מוקדש למפגש עם אנשים חדשים. טפחו סביבה חברתית נוחה עם פינת ישיבה פתוחה ורגועה וצבעים מטאליים כמו לבן וכסף. כמו כן, אם יש לכם עץ ותיק באזור זה, קשטו אותו באביזרי מתכת או פעמונים כדי להגביר את האווירה.

אין ספק, ששימוש בעקרונות הפאנג שוואי, יאפשרו לכם ליהנות מחוויה משודרגת בגינה הפרטית שלכם, שתטעין אתכם באנרגיות חדשות ועוצמתיות, ןתשפיע על איכות חייכם..

זאב דיאמנט, "שדות - עיצוב והקמת גינות"

זאב דיאמנט, "שדות - עיצוב והקמת גינות"

בוגר הפקולטה לחקלאות ברחובות בעל ניסיון של מעל 20 שנה בהקמה ועיצוב גינות.

אני מאמין שגינה שמעוצבת היטב ובקפידה היא גינה שמזמינה אותך לצאת החוצה מהבית, לגלות כל פעם מחדש הפתעות המתחלפות עם עונות השנה

זאב דיאמנט, "שדות - עיצוב והקמת גינות"

זאב דיאמנט, "שדות - עיצוב והקמת גינות"

בוגר הפקולטה לחקלאות ברחובות בעל ניסיון של מעל 20 שנה בהקמה ועיצוב גינות.

אני מאמין שגינה שמעוצבת היטב ובקפידה היא גינה שמזמינה אותך לצאת החוצה מהבית, לגלות כל פעם מחדש הפתעות המתחלפות עם עונות השנה.

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
הקמת גינה עם עקרונות פאנג שוואי - מאמר מקצועי שדות

עוזרים לכם להגשים חלום!

לשיחת ייעוץ ללא עלות, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

שירותינו כוללים

תוכן עניינים
דילוג לתוכן