כלי גינון בסיסיים לעיצוב ותחזוקת גינה – עשה זאת בעצמך

כלי גינון איכותיים וטובים יסייעו לכם לתחזק ולעצב את הגינה שלכם במינימום מאמץ. אז אם אתם חוששים מתחזוקה שוטפת של הגינה, מומלץ שתמשיכו לקרוא ותגלו שאין לכם שום סיבה לחשוש כי בסך הכול מדובר על פעולה פשוטה להפליא שאפילו תעשה לכם טוב על הלב

כלי גינון בסיסיים לעיצוב ותחזוקת גינה - עשה זאת בעצמך - חברת שדות גינון
כלי גינון בסיסיים לעיצוב ותחזוקת גינה - עשה זאת בעצמך - חברה של שדות גינון

תחזוקת גינה לא דורשת מכם הרבה

תהיו מופתעים לגלות שאת התוצאות הטובות ביותר בדבר עיצוב גינה תוכלו לקבל גם מכלי הגינון הפשוטים ביותר, כאלו שלא יעלו לכם המון כסף וכאלו שלא ידרשו מכם לעבור קורס אוניברסיטאי כדי להבין כיצד להשתמש בהם. לפני שנתחיל לדבר על איך לבחור כלי גינון לעיצוב גינה נוח וקל, בואו ונצא החוצה אל הגינה.

הביטו בגינה שלכם ואימדו את מצבה ברגע זה ממש. קודם כול שימו לב האם הדשא שלכם דורש תחזוקה וגיזום, האם העצים והשיחים שבגינה שלכם כבר יצאו משליטה ודורשים עבודה מאסיבית, או שמה הם במצב סביר שדורש רק כשעה עבודה. אחרי זה תתקרבו ובחנו את הצמחים ואת הגידולים שלכם, האם ישנם מזיקים הדורשים פתרון או שישנה מחלה באחד הצמחים.

עכשיו משאנחנו יודעים בדיוק מה אנחנו צריכים לשפר בגינה שלנו ומה נדרש מאיתנו כדי להחזיר את גינתנו לסורה, אנחנו יכולים לעבור לרשימת כלי הגינון הבסיסיים שיעשו לכם חיים קלים בטיפוח הגינה הביתית שלכם.

כלי גינון מומלצים

 • מעדר
  כלי עבודה פשוט ובסיסי הנמצא בחיינו משחר ההיסטוריה, באמצעות המעדר תוכלו לחפור ולהפוך את אדמת הגינה הביתית שלכם בקלות ובנוחות. אם יש לכם בחצר אזור המוקדש לגידולים אז אתם מוכרחים שיהיה לכם מעדר, אבל גם אם אין לכם אז מעדר יהיה שימושי בעבור גריפת העלים וניקוי עשבים שוטים. אם השימוש השני הוא השימוש העיקרי שלכם, רכשו מעדר קטן ולא גדול – ככה לא תפגעו בשורשי הצמחים שמסביב.
 • מגרפה
  עוד כלי גינון נהדר והכרחי הוא המגרפה. אם אתם לא בטוחים שמעדר יהיה לכם נוח לשימוש, או אם אתם מעדיפים פתרון נקודתי וקל משקל יותר – מגרפה היא הפתרון בעבורכם. מומלץ לגרוף את העלים שנפלו ואת העשבים השוטים בגינה בתדירות של פעם בשבוע אך חשוב כי תבחרו מגרפה איכותית שלא תשבר אחרי שימוש.
  טיפ קטן – אם העלים נופלים על אדמה ולא הצמח, השאירו אותם שם כדי שיהפכו לדשן טבעי בעבור האדמה.
 • מזמרה
  צמחים ושיחים נהוג לגזום כדי לשלוט על צורת הגדילה ואף לעודד צמיחה בזכות ריענון הצמח. מומלץ לעבור עם המזמרה פעם בחודש ולסדר את הצמחים – יש צמחים אשר נדרשים לגזימה כדי להאיץ את הגדילה ולסייע לצמח לגדול בצורה יפה יותר. אנחנו בשדות נשמח לייעץ לכם על מועדי גזימה אלו.
 • מקלטרת
  נסיים בכלי גינון שהוא הכרחי לטיפוח גינה ביתית אך לא רבים מכירים אותו – מקלטרת. תפקידה של המקלטרת הוא לרענן את האדמה ולהפוך אותה בצורה נקודתית, באמצעות שלושה סכינים המחוברים יחדיו ניתן לחדור אל האדמה ולהחדיר אליה חמצן שיטיב עימה.

הכלים שציינו עד עכשיו הם הלחם והחמאה של טיפוח גינות, אבל יש גינות שתצטרכו עוד כמה כלי עבודה בעבורן:

 • מכסחת דשא 

אפשר למצוא מגוון עצום של מכסחות דשא. חלקן חשמליות וחלקן עובדות על בנזין. אל תרכשו מכסחת רק כי היא מגניבה אלא חפשו משהו שיתאים לצרכים שלכם ולמידת השימוש שלכם.
מכסחת דשא ידנית היא הבחירה המושלמת למשטחים גדולים ולעבודה בתנאי שטח לא ישרים שכן היא ניתנת להתאמה מלאה לתנאי השטח. מכסחות דשא חשמליות ורובוטיות הן נוחות יותר לתפעול וקלות לתחזוקה למרות שהן מתאימות פחות למשטחי דשא רחבים ויתאימו למקומות קטנים עד בינוניים.

 • מפוח עלים

מפוחי עלים או שואבי דשא סינטטי הם דבר מומלץ למדשאות רחבות ידיים ולגננים מקצועיים. אנחנו ממליצים לעבוד עם מפוח עלים על משטחים שלא מאפשרים טאטוא (למשל משטחים מחוספסים ולא ישרים בעליל) ובגינות שמשולבות בהן אבני נוי רבות שנוטות לתפוס לכלוכים רבים.

 • מסור 

בעבור פרויקטים חד פעמיים אין צורך לרכוש מסור חשמלי ואפשר להזמין איש מקצוע. אך אם יש לכם גדר חיה או שיחים רבים בגינה אז שווה לכם לשקול רכישה של מסור חשמלי שכן מסור שרשרת יסייע לכם לעצב ולתחזק את השיחים והגדר החיה. שימו לב להבדלים בין המסורים השונים: מסור בנזין נחשב לחיית העבודה החזקה ביותר, מנוע חשמלי הוא נוח לעבודה אך מחייב נקודת חשמל קרובה ומסורים ניידים הם הנוחים ביותר אך גם החלשים ביותר.

 • מריצה 

אם אתם בונים גינה או מתכננים פרויקט חדש אתם מוכרחים מריצה שתקל עליכם את העברת הכלים והגזם ממקום למקום.

 • מכוש

לעיבוד האדמה מכוש הוא אחד מהכלים השימושיים ביותר עוד משחר ההיסטוריה בזכות הנוחות והעבודה האיכותית שהוא מספק.

 • מוט טלסקופי

חפשו מוט שניתן להרכיב לקצה שלו פריטים מגוונים וכך מוט אחד ישמש אתכם להגיע למקומות שאי אפשר להגיע אך בקצה שלו תוכלו לשים בכל פעם מכשיר אחר.

 • את חפירה

עוד כלי עבודה חיוני כדי להכין את הקרקע לפרויקטי שתילה ועיצוב גינות גדולות.

 • כפפות עבודה 

העבודה בגינה היא פיזית ויכולה להוביל ליבלות ולפצעים. מומלץ להגן על ידיכם עם כפפות איכותיות.

 • כף שתילה 

שתילה צמחים היא עניין שבשגרה בטיפוח גינות נוי ולכן אתם מוכרחים כף שתילה נוחה לעבודה.

כלי גינון בסיסיים לעיצוב ותחזוקת גינה - עשה זאת בעצמך - חברת שדות
כלי גינון בסיסיים לעיצוב ותחזוקת גינה - עשה זאת בעצמך - חברה של שדות

איך לבחור כלי גינון למען עיצוב גינות פשוט ונוח

הכלל הראשון בבחירה של כלי גינון איכותיים הוא בדיקה של החנות בה אתם עומדים לרכוש את המוצרים, נסו להימנע מלרכוש כלי גינון באמצעות אתרים זולים ומוזרים רק כדי לחסוך כסף. כלי גינון איכותי וטוב (גם כזה שעולה יותר כסף) יעניק לכם תוצאות טובות יותר ויחזיק מעמד לאורך שנים.
חפשו כלי גינון מקצועיים, של חברות המתמחות בכלי גינה ומייצרות כלים מחומרי גלם איכותיים. אפשר לזהות כלי איכותי על פי משקלו ונוחות השימוש בו, אלו שניים מהפרמטרים החשובים ביותר בכלי גינון איכותי ועליהם אסור לכם להתפשר.

העדיפו כלי גינון העשויים מקשה אחת ולא כאלו המתפרקים למען נוחיות הניקוי שלהם, לרוב כלי הגינון המקצועיים יגיעו מחומרים כמו פלדה יצוקה וקת אחיזה מעץ. שימו לב כי הכלים האיכותיים, לרוב, מגיעים עם אחריות מכיוון שהחברה יודעת כי הושקעה מחשבה וכספים רבים בפיתוח והם יכולים להבטיח לכם את איכות השימוש.

זאב דיאמנט, "שדות - עיצוב והקמת גינות"

זאב דיאמנט, "שדות - עיצוב והקמת גינות"

בוגר הפקולטה לחקלאות ברחובות בעל ניסיון של מעל 20 שנה בהקמה ועיצוב גינות.

אני מאמין שגינה שמעוצבת היטב ובקפידה היא גינה שמזמינה אותך לצאת החוצה מהבית, לגלות כל פעם מחדש הפתעות המתחלפות עם עונות השנה

זאב דיאמנט, "שדות - עיצוב והקמת גינות"

זאב דיאמנט, "שדות - עיצוב והקמת גינות"

בוגר הפקולטה לחקלאות ברחובות בעל ניסיון של מעל 20 שנה בהקמה ועיצוב גינות.

אני מאמין שגינה שמעוצבת היטב ובקפידה היא גינה שמזמינה אותך לצאת החוצה מהבית, לגלות כל פעם מחדש הפתעות המתחלפות עם עונות השנה.

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
כלי גינון לתחזוקה ועיצוב גינות - שדות

עוזרים לכם להגשים חלום!

לשיחת ייעוץ ללא עלות, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

שירותינו כוללים

תוכן עניינים
דילוג לתוכן