הקמת גינות יוקרה: הדגשים החשובים

בין אם יש לנו גג, מרפסת או פיסת קרקע וברצוננו להפוך אותם ליהלום שבכתר – המאמר הזה הוא בשבלכם. בואו נסתכל ביחד מהם הדגשים החשובים בהקמת גן יוקרתי ואיך עושים את זה נכון

אריחים משתלבות בגינת יוקרה

הטרנד החם בגינות יוקרה – ריהוט מעוצב

כל אחד מאתנו רוצה להפוך את פינת החמד הירוקה שלו למקום קסום בלתי נשכח. כולנו יודעים שהצמחים השונים, הדשא והתאורה הם שבונים את התמונה. בשנים האחרונות התפתח טרנד בריהוט גינה מעוצב וכעת ניתן לומר שהדרך לגינת יוקרה עוברת גם בבחירת הריהוט ייחודי לגינה. ריהוט איננו רק ריהוט. ריהוט הינו אלמנט עיצובי. בחירה נכונה ומושכלת תהפוך את הריהוט שבחרתם לגן לזה שיבנה את אווירת האלגנטיות המשולבת בנוחות ופשטות. בחירת ריהוט משתלבת בעיצוב יוקרתי ומשלימה את הגינה לגינת יוקרה.

קו עיצובי

הרצון הבסיסי כשבאים לעצב גינת יוקרה היא לבחור באלמנט ריהוט שמשלב אלגנטיות, פשטות ונוחות. כמו בבית, כך גם בגינה נחפש את המרכיבים של המשולש. הריהוט שנבחר חייב להיות בהרמוניה עם הבית הן מבחינת הסגנון והן מבחינת הפונקציונליות. המפתח הראשי הוא להתבונן בבית, בעוגני העיצוב ששמנו, בבחירת הצבעים וההתאמה ביניהם. הבחירה המדויקת בריהוט לגינה, שידבר באותה שפה עיצובית, קשת ומגוון הצבעים והצורות, יבנה את תחושת היוקרה וישדר אותה מהגינה ולגינה. ההרמוניה שתבנה ביציאה לגינה ובכניסה מהגינה הביתה כתוצאה משמירה על הרצף העיצובי, תבנה אצל המתבונן בגינה תחושת אלגנטיות ויוקרה.

פריטי עיצוב לגינות יוקרה

בחירת הריהוט

הטיפ המרכזי הוא לבחון מה הצרכים המרכזים שלכם ומה חשוב לכם. יתכן שתרצו מראה שמושפע מגינה שראיתם או שפה עיצובית ששבתה את ליבכם או גינת יוקרה שהקסימה אתכם ומהווה עבורכם מודל לגינה אידיאלית. לא משנה מה המקום שממנו יצאתם למסע זה. בכל שלב ושלב של תכנון הריהוט עליכם להקפיד על השיח בין השפה העיצובית של תוך וחוץ הבית ולבחור את אותם הרהיטים שישמשו אתכם (ולא יישארו כקישוט בלבד), וכמובן לבחון מעבר לאסתטיקה את ענין הנוחות. ריהוט שאיננו נוח, לא ייעשה בו שימוש ולמעשה נזניח אותו לאורך השנים. צריך לזכור שלפעמים שילוב מסוים של אלמנטים ימקסם את תחושת האלגנטיות ויאפשר ניצול מיטבי של הגינה ולכן חשוב לבחון כל פריט בצורה עצמאית וכיצד הוא משתלב עם שאר הפריטים והגינה.

יש לזכור: השפע המצוי מקשה על הבחירה. יש לנו רצון להעמיס וליהנות מהשפע. גם בבית וגם בגינה. אם בבית שפת העיצוב כללה מספר רב של אלמנטים, יש להתחשב בכך בעיצוב הגינה ולתת לשפע מענה במגוון ובהרכב הצמחייה. הריהוט הוא אלמנט מרכזי ויש לנהוג בו בחוכמה ובזהירות שלא יכביד, שלא יטשטש גבולות ובעיקר להקפיד כל העת על תחושת היוקרה שאנו מבקשים להשיג בעזרת שילוב אלמנט הריהוט. 

תחזוקה

עם כל החשיבות לקו העיצובי יחד עם זאת רצוי לזכור לשמור גם על קו עיצובי פרקטי. כאשר הנכם באים לבחור והקו המנחה אתכם הוא האסתטיקה והאלגנטיות, יש להקפיד על בחירה שאיננה מגבילה אלא משרתת את כמות השהייה שלכם בגינה ומאפשרת תחזוקה מונעת. הגינה שלכם נועדה לשרת אתכם ולא אתם אותה ולכן הריהוט שתבחרו צריך להיות  שימושי לכל עת (פינה מוצלת על ידי שמשיה או פינה מוצלת על ידי צמחיה?) ובעיקר ריהוט שתחזוקתו היא חלק מהשוטף ואיננה מהווה נטל.

כדאי לחשוב על התחזוקה הנדרשת מכם עבור הריהוט שבחרתם. הגינה שלכם היא מקום שתרצו שיישאר נעים למשך תקופה ארוכה כי הרי תרצו לבלות בו במשך שנים רבות ולכן הריהוט לגינת היוקרה חייב להיות כזה שעשוי מחומרים איכותיים, שעמידים לכל מזג אוויר, בכל עונות השנה. הריהוט האיכותי לא ייהרס עם הזמן ותחזוקה נכונה תשמור עליו כמו ביום שבחרתם בו.

בניית גינת יוקרה הינה חלום שאפשר להגשים. מה שנדרש, כמו שהזכרנו, הוא לתכנן את האלמנטים  בהתאם לשפה העיצובית של הבית ושל הגינה. התכנון כמובן צריך לתת מענה פונקציונלי ועיצובי.

להמשך צפייה בגלריית התמונות שלנו לחצו כאן.

בניית דק לעיצוב גינת יוקרה